Куди поїхати на вихідні у березні: весняний Кременець, перші проліски і затишний Дрогобич
Затишні Берегово і Дрогобич, храми сходу Сумської області і проліски в Ічнянському парку – далеко не увесь список об'єктів, які можна побачити за вікенд
Вже зовсім скоро настане весна, а з нею поступово прийде і тепла погода. Це прекрасна можливість вибратися з міста в невелику подорож. Початок березня - чим не привід змінити обстановку і вирушити у одноденну або дводенну поїздку по Україні?
Styler підготував для вас добірку цікавих турів вихідного дня по Україні, в які можна вирушити у перші дні і тижні весни.
Пропонуємо навесні дослідити невеликі міста України: це дозволить не тільки заощадити гроші на поїздку (адже ціни на проживання, харчування та проїзд тут набагато нижчі), а й відкрити для себе безліч незвіданих пам'яток архітектури, про існування яких ми навіть не знали.
Затишне містечко Дрогобич, Львівська область
Дрогобич - одне з найкрасивіших невеликих містечок Західної України. Але при цьому далеко не всі туристи розглядають його як пункт призначення для туру вихідного дня. А даремно! Адже в цьому місті – безліч цікавих місць.
Колись Дрогобич був одним з важливих центрів видобутку нафти: в цьому регіоні було майже 13 тисяч точок з її видобутку. Сьогодні це – затишне містечко, де можна насолодитися неспішними прогулянками по центру і посидіти в затишних кафе.
Фото: Затишне містечко Дрогобич Львівської області (nkontrol.org.ua)
Місто було засноване в кінці далекого XI століття. У 1340 році стало центром староства Перемишльської землі Руського воєводства Королівства Польського, потім - Речі Посполитої. З ХV століття місто інтенсивно розвивавалося як центр торгівлі та солеваріння. Після першого поділу Польщі місто відійшло до імперії Габсбургів.
Пропонуємо вам побачити топ-5 самих незвичайних фестивалів у світі:
У середині XIX століття Дрогобич перетворився у найбільший в Європі нафтовий центр, що сприяло швидкому розвитку міста. В міжвоєнній Польщі був центром повіту Львівського воєводства. За Пактом Молотова - Ріббентропа 1939 року відійшов до Радянського Союзу.
Фото: Затишне містечко Дрогобич Львівської області (ua-travels.livejournal.com/2568619)
До речі, обійти Дрогобич пішки можна менш ніж за день, а після цього – вирушити досліджувати інші міста області.
Що подивитися у Дрогобичі:
- площа Ринок з Ратушею;
- костел св. Варфоломія;
- вілла бургомістра (вул. Шевченка 23);
- Педагогічний ліцей (вул. І. Франка 36);
- музей "Дрогобиччина" в будівлі прекрасного палацу;
- галерею сакрального мистецтва (вул. Січових Стрільців 18).
Весняний Кременець, Тернопільська область
Перші дні весни можна зустріти в Тернопільській області. Одна з туристичних компаній пропонує 8-10 березня дослідити Кременець, Дубно та Тараканівський форт.
Фото: Кременецький замок (uk.wikipedia.org)
Кременець – одне з найкрасивіших невеликих міст України. Знаходиться в Тернопільській області. Його можна впевнено назвати містом-заповідником під відкритим небом! Кременець – місто, де знаходиться єдина в Україні санна траса. Але мало хто знає, що саме з кременецького ліцею почалася історія Університету імені святого Володимира, а нині – Університету Т. Шевченка в Києві.
До речі, неподалік від Кременця простягаються мальовничі пейзажі Надслучанського парку, який ще називають Надслучанською Швейцарією.
Фото: Волинський ліцей у Кременці. Існував під різними назвами у 1805-1833 роках. Згодом переведений в Київ і перетворений в Університет Святого Володимира (wikipedia.org)
Що подивитися в місті Кременець:
- руїни Кременецького замку на горі, панорама Кременця;
- ансамбль колегіуму 18 в, що став згодом знаменитим Кременецьким ліцеєм, який став основою для сьогоднішнього університету Шевченка;
- Богоявленський жіночий монастир;
- Магістрат, будинки-близнюки;
- Палац Дзембровських;
- Санна траса.
Фото: Колегіум єзуїтів (kremenets.pp.ua)
У решту пару днів подорожі можна вирушити в місто Дубно, а ще – відвідати загадковий Тараканівський форт, що знаходиться неподалік від нього. Докладніше про ці місця ви можете почитати у статті про замок Дубно та покинутий Тараканівський форт.
Маршрут вихідного дня: Губків, руїни замку - Острог - Кременець - Санна траса - Білокриниця - Тараканівський форт - Дубенський замок
Первоцвіти Ічнянського парку на Чернігівщині
Ви коли-небудь бачили, як зацвітають перші проліски навесні на величезному полі або у лісі? Ці квіти, як і всі ми, всю зиму чекали теплого сонця, і приблизно до середини березня вони все більше починають виростаті із землі.
Насолодитися красою перших весняних квітів можна, вирушивши порівняно недалеко від Києва – в село Заудайка Чернігівської області.
Фото: Первоцвіти Ічнянського парку на Чернігівщині (facebook.com/yaroslav.kozak.3)
"Саме тут у березні - квітні широкими килимами зацвітають великі галявини біло-снігових підсніжників і дзвінкими струмками синіють ніжні проліски", - кажуть у клубі активного відпочинку та екологічного туризму "Добре поїхали". Найближчий такий тур в Ічнянський парк планується 18 березня.
Фото: Первоцвіти Ічнянського парку на Чернігівщині (facebook.com/yaroslav.kozak.3)
Ічнянський парк - заповідний куточок України, неповторний і унікальний. Прогулянка екологічною стежкою дасть вам можливість не тільки помилуватися первоцвітами, але і дізнатися більше про сам парк, побачити ландшафти, утворені ріками Удай та Іченька, послухати цікаву та пізнавальну екскурсію.
Поїздка в Ічнянський парк – прекрасна можливість відпочити на природі, зарядитися оптимізмом і пофотографувати перші квіти весни.
Пропонуємо вам подивитись топ-5 самих захоплюючих атракціонів в світі:
Берегове, Закарпатська область
Берегове відоме найперше як найбільш "угорське" містечко України. Справа в тому, що більшість його населення складають етнічні угорці. З ними пліч-о-пліч мирно живуть і представники інших національностей.
Кожен турист в Береговому може помітити, як багато тут угорського: пам'ятники знаменитим угорцям, прапори Угорщини, багато людей, що розмовляють угорською мовою.
Фото: Берегове – невелике колоритне містечко на Закарпатті (Олег Божко)
Берегове має цікаву і давню історію, яка зачіпає навіть Римську імперію, трансільванського князя і Габсбургів. Зараз Берегове – це відомий спа-курорт і один з великих українських центрів виробництва вина.
Поїздку в Берегове також можна поєднати з відвідуванням інших дуже цікавих міст Закарпаття.
Фото: Зараз Берегове – це відомий спа-курорт і один з великих українських центрів виробництва вина (Олег Божко)
Вас напевно зацікавлять Мукачево, Ужгород та замок Сент-Міклош в Чинадієво, куди з Берегового можна дістатися на міжміському автобусі або на маршрутці. Ми також підготували для вас добірку порад для туру вихідного дня в Закарпаття, коли в запасі - всього кілька днів для подорожі.
До містечка Берегове можна дістатися автобусом з Ужгорода чи Мукачева. Навіть якщо вам не вдалося заздалегідь забронювати готель перед виїздом у місто, то вже після приїзду тут не важко знайти вільну кімнату на віллі, у приватному будинку або у квартирі, знявши житло подобово.
Берегове має цікаву і давню історію, яка зачіпає навіть Римську імперію (Олег Божко)
Що подивитися у Берегово:
- Графський двір 1629 року будови;
- Готель Орослан - пам'ятник архітектури XVII століття;
- Міський суд 1910 року;
- Старий підвал XVII століття;
- Новий термальний басейн Жайворонок;
- Дегустаційний зал Чизай;
- Боржавська вузькоколійка;
- Єврейська лазня 1912 року.
Загадки східної Сумщини: розкішні маєтки і колоритні руїни
На перші дні весни (3-4 березня) "Україна Інкогніта" підготувала дуже насичений і цікавий тур по Сумській області.
Красиві і незвичайні цікаві місця самого північного сходу України точно вразять вас! Тут є і високі дзвіниці, і шедевральні храми, і розкішні маєтки, палаци і колоритні руїни на тлі прекрасної природи.
Маршрут вихідного дня: Київ - Суми - Могриця - Запсілля - Миропілля - Грунівка - Мезенівка - Славгород - Рясне - Тростянець - Охтирка - Київ
Фото: Загадки східної Сумщини (ukrainaincognita.com)
В турі по Сумській області буде три родзинки: Охтирка з шедевром Растреллі, Тростянець з Круглим двором і шоколадом і, головне, Миропілля - майже невідоме старовинне містечко на кордоні з Росією з безліччю старовинної архітектури, високою дзвіницею. Крім того, у вас буде можливість дослідити й інші незвідані об'єкти.
Пропонуємо вам поглянути топ-5 найбільших автомобільних пробок:
У Могриці - селі, за переказами заснованому розбійниками, є оригінальна церква середини 19 століття. Ще один цікавий храм знаходиться в Запсіллі. Раніше велике місто, а нині село Миропілля дивує оригінальною архітектурою і гігантською церквою колишнього монастиря з величезною дзвіницею.
Фото: Тур "Загадки східної Сумщини" (ukrainaincognita.com)
В Грунівці знаходиться маєток Бакаринських і ще один старовинний храм. У Мезенівці можна дослідити колоритні руїни старовинного цукрового заводу, а в Славгороді – побачити старовинну церкву з колонадою. У Рясному - залишки великого монастиря.
Невелике місто Тростянець відоме не тільки шоколадом. Тут є безліч архітектурних пам'яток: кілька церков, два палаци, неймовірний Круглий двір. Під час поїздки також можна відвідати Музей шоколаду і дендропарк-урочище "Нескучне", які також знаходяться неподалік.
Фото: Загадки східної Сумщини (ukrainaincognita.com)
В містечку Охтирка також є чимало цікавих пам'яток архітектури, найвідомішим з яких є шедевральний Покровський собор. Він був зведений за проектом знаменитого архітектора Растреллі, а замовила будівництво собору сама імператриця Єлизавета. Собор має риси козацького бароко. В "Україна Інкогніта" запевняють, що комплексу архітектурних пам'яток маловідомої Охтирки може позаздрити не один обласний центр.
До речі, можна вирушити в тур вихідного дня по Чернігівській області, де ви побачите унікальний собор у Козельці та Батуринську фортецю.
А в наступному турі вихідного дня можна дослідити село Трипілля Київської області.