ru ua

Непалське уряд заборонить новачкам підкорювати Еверест

Непалське уряд заборонить новачкам підкорювати Еверест Фото: Кадр з фільму "Еверест" (2015)

Бюджет країни і приватні фірми програють, а виграють творці американського блокбастера

Непальські влада збирається припинити випуск дозволів на доступ до Евересту для недосвідчених і старих альпіністів, а також інвалідів. Про це повідомляє The Telegraph.

Під "недосвідченими" маються на увазі ті альпіністи, хто не піднімався на висоту понад 6,5 тис. км. Висота Евересту - 8848 км.

Таким чином уряд має намір вирішити проблему безпеки і, крім того, позбутися від натовпів на "даху світу".

У квітні снігова лавина, викликана землетрусом в Непалі, забрала життя 18 підкорювачів Сагарматхи (як називають гору самі непальці).

Непалське уряд заборонить новачкам підкорювати Еверест

Фото: Рятувальна операція на Евересті у квітні 2015 року

"Зі збільшенням кількості альпіністів зростає і кількість їх відходів та іншого сміття на Евересті. Це створює екологічну проблему", - минулого тижня помітила японка Юнко Табей, в 1975 році стала першою жінкою, яка підкорила найвищу гору на нашій планеті.

Уряд Непалу, повідомивголова Департаменту туризму Непалу Говінда Карки, готове до лавині звинувачень в дискримінації, спрямованих на свою адресу.

Як і до того, що заборона доступу на Джомолунгму (тибетське назва Евересту) для значної частини туристів справить негативний вплив на основне джерело доходу для такої бідної країни, як Непал. Адже "перміти", тобто дозволу на сходження, щорічно поповнювали бюджет держави на мільйони доларів.

Крім того, постраждають всі приватні туроператори Непалу, левову частку заробітку яких становила організація "прогулянок" по Евересту.

У виграші залишаться лише творці блокбастера "Еверест". Адже ініціатива уряду Непалу зробить об'єкт їхньої уваги забороненим, а отже, більш привабливим для масової аудиторії. Вже зараз фільм знаходиться в топ-5 прокату США.