Як отримати шенгенську візу: поради та рекомендації

Необхідність отримання шенгенської візи зупиняє багатьох охочих побачити Європу, однак тут не все так складно, як може здатися на перший погляд
Збираючись у подорож по Європі, потрібно ретельно продумати як отримати шенгенську візу та спланувати свій маршрут заздалегідь: за правилами Шенгенської угоди, візу має видавати консульство країни, де планується саме довгострокове перебування. Якщо ж в різних країнах ви будете перебувати однакову кількість часу, різниці, в якому консульстві її робити, не існує.
Як отримати шенгенську візу
Візи можуть бути короткими і довгостроковими (до 5 років). Зауважимо, що вони не дають права перебувати в шенгенській зоні протягом усього візового коридору (тобто терміну дії візи). Перебування за кордоном обмежена половиною загального строку дії дозволу, а в мультивизах категорії D (довгострокових) - 90 днів протягом кожного півріччя.
Фото: Шенгенську візу можна оформити самостійно
Для отримання шенгену потрібно зібрати пакет документів:
- дійсний закордонний паспорт;
- ксерокопії всіх сторінок внутрішнього (в доповнення до анкети);
- 2 "свіжих" фото паспортного формату;
- страховий поліс;
- документи, що підтверджують факт проживання в Україні (довідка з місця роботи/навчання);
інформація про фінансовий стан (довідка про доходи, баланс рахунку з банку, дорожні чеки, ксерокопія кредитної картки і т. д.
До цього додаються всі копії віз, виданих раніше, папери, що підтверджують наявність місця проживання (броня готелю або запрошення родичів із зазначенням повної адреси) і забезпечення транспортом (бронювання квитків). Відразу зауважимо, що уточнювати повний список необхідних документів потрібно в консульствах країни, через яку планується в'їзд в Європу, вони можуть відрізнятися.
Як оформити шенгенську візу самостійно
Ви збираєтеся побачити світ, але лякає тяганина з паперами? Подорожувати по Європі, не займаючись кожен раз збором документів для оформлення черговий візи і уникнувши черг у візових консульств, цілком можливо. Для цього у вашому закордонному паспорті повинна з'явитися шенгенська мультивіза, яка дає право безперешкодного в'їзду в будь-яку з 26 країн - членів шенгенської зони. Цей різновид візи, яка надає можливість багаторазового в'їзду в європейські країни протягом усього періоду дії, можна назвати багаторазової. Вона має свої види, залежно від цілей відвідування:
- на запрошення близьких;
- туристична;
- робоча чи навчальна (прирівнюється до виду на проживання);
- бізнес-віза.
Для отримання кожної з них існують чіткі правила. Найпоширенішою є туристична, про неї ми і поговоримо.
Фото: у 2015 році В Україні змінилися правила отримання шенгену
Про те, як заповнити шенгенську анкету, можна дізнатися, вивчивши приклади в Інтернеті, на сайтах консульств. Не забувайте, що при заповненні повинна використовуватися тільки латиниця, а заява повинна бути завірена особистим підписом заявника або опікуна (батька) у разі неповноліття.
Після подачі паперів не забудьте виконати оплату візового збору (від неї звільнені пенсіонери, особи, молодші 18 років або до 21 року, які є утриманцями). Слідуючи вказівкам співробітників посольства і виконавши необхідну процедуру, вам залишиться тільки чекати рішення про видачу.
Фото: Шенгенська віза для більшості українців залишається мрією
Нові правила отримання шенгенської візи
У середині 2015 року в Україні була введена Візова інформаційна система. У зв'язку з цим змінилися деякі умови подачі документів на шенген. Тепер бажають отримати короткострокову візу повинні особисто з'явитися у консульство, щоб пройти процедуру надання особистих біометричних даних відбитків пальців і цифрового фото. Такі дані будуть дійсними 5 років. Винятком вважаються діти, які не досягли 12 років, керівники держав та члени їх сімей.
Візи, видані раніше, вважаються не дійсними і не потребують переоформлення. Це нововведення ніяк не впливає на вартість оформлення візи і впроваджується з метою забезпечення безпеки документів.
При отриманні візи, подивіться, як краще забронювати готель самостійно !