Руїни та музей стародавньої Трої в Туреччині: туристу на замітку

Руїни та музей стародавньої Трої в Туреччині: туристу на замітку
Фото надане прес-службою

Руїни Трої – національний парк Туреччини

Руїни Трої були оголошені національним парком. Щороку його відвідує приблизно 500.000 туристів. Неподалік від місця археологічних розкопок створено Музей Трої, який офіційно буде відкрито для відвідування у червні 2018 року.

Змальована в епічних поемах Гомера “Іліада” та “Одіссея” Троя була знайдена у 1871 році в результаті розкопок під керівництвом німецького археолога Генріха Шлімана, у місцевості, відомій як пагорб Гіссарлик, що розташована у межах області Чанаккале. Як відомо, тут  було виявлено 9 археологічних слоїв, що мають безперервну історію більше, ніж 3000 років. Крім цього, місцевість була точкою перетину різних цивілізацій, які існували в Анатолії, Егейському регіоні та на Балканах. Саме тому місто Троя вважається одним із найвідоміших античних міст світу.

Руїни та музей стародавньої Трої в Туреччині: туристу на замітку

Легендарне місто Троя знаходиться в провінції Чанаккале, яка у давні часи носила назви Геллеспонт і Дарданелли. Провінція розташована на північному заході Туреччини, на обох берегах однойменної протоки, яка розділяє Європейський та Азійський материки.  Історія Чанаккале сягає періоду 8500 років до н.е., на цих землях залишили свої сліди багато цивілізацій.

У різних регіонах провінції виявлена велика кількість знахідок та поселень Мідної, Бронзової та Залізної доби. Чанаккале було значним населеним пунктом з Доби ранньої бронзи по сьогоднішній день, а також, завдяки протоці Дарданелли, є одним з двох важливих транзитних пунктів, які поєднують Європу з Анатолією та Середземне море з Чорним.

З нагоди 20-ї річниці включення археологічного пам'ятника Трої до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Міністерство культури і туризму Туреччини оголосило 2018 "Роком Трої". Протягом цього періоду будуть проводитися культурні, мистецькі, спортивні та інформаційні заходи.

Нагадаємо, визначений найбільш густонаселений острів у світі.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся