Сім підводних міст, які існують насправді

Понеділок 16 листопада 2015 08:30
Сім підводних міст, які існують насправді
Фото: Підводне місто Лева в озері Циндао в Китаї

Легенду про Атлантиду знають, мабуть, всі. Древній, колись велике місто, що поринув у безодню океану

Виявляється, загадкові та чудові підводні міста існують насправді. Як доказ, представляємо добірку міст, які коли-то давно були жвавими, а зараз повністю затоплені водою.

Порт-Роял, заснований в 1518 році, був улюбленим місцем дам легкої поведінки, центром цілодобових вечірок і піратства. Він колись вважався "найбільш злим, і гріховним містом у світі". Так тривало, принаймні, до червня 1692 року, коли після 7,5-бального землетрусу на острові Ямайка гігантське цунамі накрила місто. Близько двох третин Порт-Ройала занурився в океан, при цьому загинуло більше 2 тис. жителів.

Ті, що вижили люди повірили, що жахливі події стали відплатою за їх гріхи і назавжди покинули місто. Раніше один з найбільших міст Європи в Новому Світлі, Порт-Ройял продовжує тонути, причому більша його частина знаходиться на глибині 13 м під поверхнею океану.

Сім підводних міст, які існують насправді

Фото: Порт-Роял, Ямайка

Затоплені кам'яні споруди, що лежать біля узбережжя Йонагуні Джима - руїни "японської Атлантиди" - стародавнього міста, затонулого в результаті землетрусу. Принаймні, так вважають деякі експерти. Вони припускають, що древнє місто був побудований під час останнього льодовикового періоду, приблизно за 10 тис. років до н. е.

Донині вчені сперечаються, звідки взялися ці гігантські будови і вони були зроблені людьми або є природним явищем.

На користь рукотворного походження говорить те, що подібні правильні куби й трикутники, складові піраміду, піднімається на 75 м від дна моря, ніколи не зустрічаються в природі.

Сім підводних міст, які існують насправді

Фото: Піраміди Йонагуні-Джима, Японія

Це місто стародавні греки називали Гераклеоном, а стародавні єгиптяни - Тонісом. Він був заснований у 8 столітті до н. е. на північному узбережжі Єгипту і колись був одним з найважливіших портових міст Середземномор'я. Сьогодні Гераклеон знаходиться на дні моря, а він був виявлений в 2001 році.

Артефакти, підняті на поверхню, доводять, що місто ще 12 століть тому був великим торговим центром. Біля нього на дні бухти були знайдені останки понад 60 давніх корабельних аварій.

Також були виявлені величезні скульптури, які, як вважається, колись прикрашали храми міста, досі збереглися напрочуд неушкодженими.

Сім підводних міст, які існують насправді

Фото: Тоніс-Гераклеон, Єгипет

Стародавнє місто Господа Крішни вважався звичайним міфом. Але руїни, виявлені в 2000 році біля берегів Дварка, вдихнули життя в древнеиндийскую історію.

Господь Крішна, як розповідають міфи, був чудовим містом, в якому було 70 тис. палаців, зроблених із золота, срібла і ряду інших дорогоцінних металів. Згідно легендам, він процвітав до смерті Крішни, а потім затонув у морі.

Руїни знаходяться в 40 м під поверхнею води в бухті сучасного Дварка, одного з семи стародавніх міст в Індії. Акустичні дослідження показали ідеальні геометричні пропорції будівель в підводному місті.

З тих пір з дна підняли безліч артефактів, деякі з яких датуються 7500 р. до н. е.

Сім підводних міст, які існують насправді

Фото: Місто Господа Крішни

За народним повір'ям, знаменитий берегової храм в Махабалипураме був не єдиною, а останнім з серії семи храмів, шість з яких пішли під воду.

Відкриття 2002 року довело, що це повір'я є не просто легендою. Поблизу індійського Махабалипурама на глибині 5-7 м були виявлені затоплені руїни. В ході досліджень знайшли кам'яну кладку, залишки стін, розкидані квадратні і прямокутні кам'яні блоки і великі платформи зі сходами, що ведуть до них.

Сім підводних міст, які існують насправді

Фото: Затонулі храми Махабалипурама, Індія

Китайський Місто Лева був визнаний самим захоплюючим підводним містом у світі. Місто розміром з 62 футбольних поля був побудований під час династії Хань.

Сьогодні він знаходиться на глибині від 25 до 40 м під поверхнею Циндао - "озера тисячі островів". Ця область була навмисно затоплена в 1950 році, щоб створити греблю.

Сім підводних міст, які існують насправді

Фото: Місто Лева в озері Циндао, Китай

Біля узбережжя біля єгипетського міста Олександрія є затоплений палац Клеопатри, легендарної давньоєгипетської цариці. Вважається, що руїни палацу потрапили на морське дно під час страшного землетрусу 1500 років тому.

Поруч з палацом археологи знайшли на дні храм Ісіди. На сьогоднішній день звідси на поверхню було піднято понад 140 артефактів.

Сім підводних міст, які існують насправді

Фото: Палац Клеопатри, Олександрія, Єгипет

До речі, про те, де можна жити, як в раю, за смішні гроші, читайте тут.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся