Співробітник National Geographic створює емоційну карту Британії
Мандрівник завершив похід довжиною 2,5 млн кроків
Співробітник National Geographic Деніел Рейвен-Еллісон завершив похід довжиною 2,5 млн кроків містами та парками Великобританії. За сім місяців він пройшов через 69 міст, і по дорозі за допомогою електронного пристрою заміряв зміни свого настрою.
Протягом усього часу Рейвен-Еллісон носив на голові електроенцефалограф, який фіксував активність його мозку за допомогою закріплених на різних ділянках голови датчиків.
Аналізуючи такі сигнали, вбудована програма обчислює рівні стресу, розслаблення, концентрації уваги та інтересу на кожному етапі руху.
За словами Рейвена, монітор допоміг йому краще зрозуміти свою реакцію на навколишнє середовище, передає ВВС.
"Ви краще зрозумієте, що вам здається цікавим чи ні, що вас турбує або, навпаки, розслабляє. У більшому обсязі ці дані можуть бути корисні при проектуванні міст", - розповів Деніел.
Очевидно, що метод не бездоганний, а показання приладу можуть спотворюватися за рахунок впливу сторонніх факторів, чи то бажання пити, чи необхідність перейти дорогу з інтенсивним рухом або терміново знайти вбиральню.
Тим не менш монітор досить точно фіксував ті моменти, коли рівень стресу змінювався у відповідності з навколишнім середовищем.
Наприклад, при наближенні дороги рівень стресу та концентрації уваги підвищувався, а поява водойм моментально заспокоювала британця.
Отримані дані Деніел планує опублікувати у відкритому доступі.
"Якщо б більше людей користувалися такими пристроями, ми могли б зрозуміти, як зменшити рівень стресу в містах і зробити їх більш цікавими для пішоходів", - зазначив Деніел.