Топ-10 природних чудес України: карта мисливця за пейзажами
Наша батьківщина сповнена прекрасних місць з дивовижними пейзажами. Цілий світ у мініатюрі можна знайти, навіть не залишаючи меж нашої батьківщини
В Україні шукачі вражень і цінителі красивих пейзажів можуть знайти безліч прекрасних місць, фотографії яких з легкістю переконають глядача в тому, що це Австралія, Ізраїль, США чи Швейцарії. Тому що в нашій країні є і гори, і море, і таємничі печери, і великі пустелі - варто тільки захотіти все це побачити. А найприємніше, що знаходиться все це буквально під рукою.
Ми вибрали для вас десять найбільш унікальних пейзажних точок України
1. Краще гір можуть бути тільки гори з спадаючими потоками води. Водоспад Шипіт біля підніжжя гори Гемба, в українських Карпатах - один з найкрасивіших водоскатов в Україні. Незважаючи на те, що водоспад відносно невеликий, у красі його можна порівняти з африканським мега-каскадом Тугела.
Де: Закарпатська обл, Межигорький район, село Синевирська Поляна
Фото: Водоспад Шипіт, Карпати (pokarpatam.com.ua)
2. Дністровський каньйон розташований в межах чотирьох західних областей України: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує Дністровському каньйону місце в списку найбільших каньйонів не лише України, але і Європи. За результатами всеукраїнського Інтернет-опитування у 2008 році, Дністровський каньйон визнаний одним із 7 природних чудес України. Бонусом до природних красот каньйону стане рукотворна пам'ятка - добре збереглася до наших днів Хотинська фортеця. Чим не Англія?
Де: Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області
Фото: Дністровський каньйон, Хотин, Хотинська фортеця (putidorogi-nn.ru)
3. Мавринський майдан - не менш загадковий історичний об'єкт, ніж всесвітньо відомий Стоунхендж або геогліфи Наска. Походження майдану неивестно. Існує кілька версій щодо його утворення і призначення. За однією з них, запорізькі козаки використовували майдан як оборонна споруда. Можливо, раніше він був храмом, релігійно-культовою спорудою або якимось обсерваторным комплексом те саме .
Де: Дніпропетровська область, Павлоградський район, село Межиріч
Фото: Мавринський майдан (galleryua.com/Дмитрий Следюк)
4. Актовський каньйон відомий також як "Каньйон диявола". Українська мініатюрна версія північноамериканського Гранд-Каньйону знаходиться в Миколаївській області. Що особливо дивно, адже це рівнинна територія України. Гранітно-базальтові скелі ріднять український каньйон з американським не тільки візуально, але і за геолого-ландшафтним показниками.
Де: Миколаївська оласть, Вознесенський район
Фото: Актовський каньйон (lovelylife.in.ua)
5. Оконські джерела. На гладі невеликого озера, не замерзаючого круглий рік, завжди помітні два невеликих "горбка" - це термальні ключі. Проходячи триметрову товщу ці фонтани піднімають з глибин близько двохсот літрів води в секунду. Озерні ключі містять високий відсоток вапна, кухонної солі і магнію, а завдяки їх температурі, вода у всьому озері ніколи не замерзає навіть у лютий мороз градусник показує 8-9° С.
Де: Волинська область, Маневицький район, село Оконськ.
Фото: Термальні ключі безіменного озера в Оконске (galka.in)
7. Скелі Довбуша - не тільки красиве місце, але ще й історичне. Величезні валуни, прозвані так на честь ватажка опришків, з'явилися тут задовго до Олекси Довбуша і людей взагалі. Вік скель перевищує 70 млн років. Сьогодні територія, де знаходяться мальовничі скелі, відноситься до Поляницкому регіональному ландшафтному парку, де любителі гір знайдуть для себе ще багато цікавого.
Де: Івано-Франківська обл., Долинський р-н
Фото: Скелі Довбуша з печерами (nine-places.com.ua)
8. Кришталева печера. Карстовий лабіринт довжиною 22 метри отримав свою назву за невимовно красиві гіпсові кристали, що прикрашають стіни печери.
Де: Тернопільська область, Борщевський район, село Кривче
Фото: Кришталева печера у селі Кривче (lovelylife.in.ua)
9. Озеро Синевир - найбільше озеро України в 2008 році було визнано одним з семи чудес нашої країни. Озеро розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, його глибина сягає 22 метри.
Де: Закарпатська область, Міжгірський район, село Синевирська Поляна
Фото: Озеро Синевир (eco-turizm.net)
10. Українське Мертве море. Так називають озеро Лемурийское на Херсонщині. На кожен літр води з Лемурійського озера, припадає на 50 грамів більше солі, ніж на літр води Мертвого моря. Води цього озера пофарбовані в рожевий колір. Завдяки своїм лікувальним властивостям, вода з цього озера визнана однією з найбільш цілющих в Україні, так само, як і місцеві лікувальні грязі. Чим не Йорданія?
Де: Херсонська область, неподалік від села Григорівка
Фото: Озеро Лемурийское в Херсонській області
10. Тунель кохання - пам'ятка природи місцевого значення. Знаходиться мальовничий романтичний куточок біля селища Клевань, що у Рівненській області. Тунель являє собою ділянку залізничної колії, що веде від Клевані до селища Оржів, картинно заросла з обох боків деревами. Тунелем кохання присвячений фільм "Клевань: Тунель Кохання" японського режисера Акийоши Имазаки, знятий ним з натури в 2014 році.
Де: Рівненська область, неподалік від селища Клевань
Фото: Тунель кохання в Рівненській області (inforesist.org)
Також вам можуть бути цікаві найкрасивіші місця світу, які повинен відвідати кожен мандрівник.