"Україна" почала підкорювати Антарктиду

"Україна" почала підкорювати Антарктиду
Фото: Журналісти вирушили в експедицію разом з полярниками ("Україна")

1 квітня з Києва на українську арктичну станцію "Академік Вернадський" вирушив новий склад з 12 членів експедиції, який пробуде там цілий рік

Антарктида завжди вважалася одним з загадочнейших місць на планеті. Далеко не кожен може потрапити на самий суворий материк і наважиться відправиться на екскурсію в місце вічної мерзлоти, низьких температур, льодовиків і сніжних вітрів.

Однак у цьому році вперше за довгий час разом з 22-ї української наукової експедицій в Антарктиду вирушила знімальна група інформаційної програми "Cегодня" каналу "Україна".

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

Фото: У команді полярників фахівці різних галузей з усієї України: науковці, електрик, дизельщик, доктор і навіть кухар ("Україна")

1 квітня з Києва на українську арктичну станцію "Академік Вернадський" вирушив новий склад з 12 членів експедиції, який пробуде там цілий рік. У команді полярників фахівці різних галузей з усієї України: науковці, електрик, дизельщик, доктор і навіть кухар. Всі вони пройшли серйозний та ретельний відбір, медичну і психологічну перевірку і обов'язкову практичну підготовку.

Вперше за багато років з експедицією на станцію вирушили й журналісти - кореспондент Олександр Махов і оператор Руслан Кузьгов інформаційної програми "Сегодня" каналу "Україна".

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

Фото: Вперше за багато років з експедицією на станцію вирушили й журналісти ("Україна")

Дорога до острова Галіндез, де розташована українська станція, зайняла близько тижня, команда подолала відстань в 17 тис. км. З Києва члени експедиції вилетіли спочатку в Рим, потім у Буенос-Айрес, а потім в порту Ушуайя, звідки судном вирушили до місця призначення.

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

Фото: дорогою у край вічної мерзлоти не обійшлося і без непередбачених ситуацій ("Україна")

Ушуайя - найпівденніше місто світу, який знаходиться в Аргентині на острові Вогняна земля. Це остання відправна точка перед відплиттям на українську антарктичну станцію. Полярники змінили континенти, часові пояси і навіть пори року. На відміну від України, в Аргентині зараз середина осені.

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

Фото: На "Академіці Вернадском" вчені будуть проводити різні геолого-геофізичні, медико-біологічні та гідрометеорологічні дослідження ("Україна")

По дорозі в край вічної мерзлоти не обійшлося і без непередбачених ситуацій. Через погіршення погоди піднявся сильний шторм. Штормило найнебезпечніший на Землі протоку Дрейка. Тому вихід в океан корабля відклали на добу.

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

Фото: З собою полярники привезли запаси, яких вистачить на цілий рік ("Україна")

Після триденного непростої подорожі крижаними водами Антарктики, знімальна група каналу "Україна" разом з 22-ю експедицією прибули на станцію. З собою полярники привезли запаси, яких вистачить на цілий рік.

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

Фото: Після триденного непростої подорожі крижаними водами Антарктики полярники прибули на станцію ("Україна")

"Експедиція везла з собою на станцію продукти, паливо для дизельних генераторів і обладнання для наукових досліджень. Всього близько 200 тонн вантажу. Продуктів близько 10 тонн. Приблизно по тонні на одну людину. Це на цілий рік. Адже доступу протягом антарктичної зими до станції немає, так як океан заковує льодами і кораблі підійти не можуть. Ось і потрібно кухареві експедиції все розрахувати так, щоб куплених на початку відрядження продуктів вистачило на весь період перебування в Антарктиді. Всі продукти експедиція купує в Аргентині. Не везуть з України, тому що це пов'язано з певними труднощами оформлення на митниці. У порту Ушуайя це все вантажиться на корабель. Харчуються полярники за нормами моряків-підводників. Багато різного м'яса, риби, консервів, макаронів. Власне, все те, що їмо і ми всі. Єдине - немає свіжої зелені в Антарктиді і свіжих овочів і фруктів. Хліб, до речі, на станції печуть самі. Щоранку свіжий - ми пробували. Як ми дізналися у кухаря - найпопулярніша страва у полярників - деруни і млинці" - розповідає Олександр Махов, кореспондент інформаційної програми "Сьогодні" каналу "Україна".

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

Фото: Експедиція пробуде на антарктиді рік ("Україна")

На українській антарктичній станції прижився пінгвінів Дженту - найрідкісніший вид пінгвінів на планеті. Ще його називають "ослиний пінгвін" через характерних звуків, який він видає.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt
 

Фото: Антарктичні пінгвіни ("Україна")

В Антарктиді суворо заборонено полювати на пінгвінів, тюленячих, китоподібних і інших теплокровних тварин за Антарктичним договором, який існує вже багато десятків років.

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

Фото: Команда полярників ("Україна")

Антарктида - це запасна база на перспективу, де є все: алмази, нафта, природні копалини, запаси живого біологічного матеріалу. На материку знаходиться велика біомаса кріля, якій можна обернути земну кулю в 2,5 рази. Але добувати все це заборонено.

"Україна" почала підкорювати Антарктиду

На "Академіці Вернадском" вчені будуть проводити різні геолого-геофізичні, медико-біологічні і гідрометеорологічні дослідження. У кожного з них є персональний науковий план.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся