ua en ru

Джордж Мартін зізнався, чому вбив Неда Старка

Джордж Мартін зізнався, чому вбив Неда Старка "Гра престолів" (Фото: HBO)

"Я люблю книги, які дивують мене, шокують"

Автор саги "Пісня льоду і полум'я", за мотивами якої знімався серіал "Гра престолів", Джордж Мартін розповів, навіщо вбиває улюблених персонажів зі своїх книг. Про це він повідомив журналістам у середу в Петербурзькому РІЦ ТАСС.

Письменник сказав, що хоче тримати читачів у напрузі: "Коли герой в біді або небезпеці, я хочу, щоб читачеві було страшно, щоб він був в напрузі, пристрасті. Я думаю, єдина можливість зробити це — це несподівано вбити когось важливого . Тоді він буде знати, що ти граєш по-справжньому, що це книга, в якій може статися що завгодно і, якщо з'явиться небезпека, персонаж може не вижити. Тому я вбив Еддарда Старка".

Мартін також згадав про свої смаки і уточнив, що йому подобається в книгах: "Ти починаєш читати першу главу і вже знаєш, що буде далі. Ось герой, ось лиходій. Герой виявиться в біді на якийсь час, але в підсумку переможе, немає реальної небезпеки для героя. Я не люблю читати такі книги. Я люблю книги, які дивують мене, шокують, ведуть мене в несподіваному напрямі, волають до моїх емоцій, збуджують мене, тримають в напрузі".

Джордж Мартін відвідав Росію через Петербурзьку фантастичну асамблею, яка відбудеться з 18 по 21 серпня.