ua en ru

"Мені боляче за моїх побратимів": предстоятель УАПЦ вибачився перед народом за п'яну бійку архієрея в нічному клубі

"Мені боляче за моїх побратимів": предстоятель УАПЦ вибачився перед народом за п'яну бійку архієрея в нічному клубі Фото: Митрополит Макарій (tsn.ua)

Митрополит Макарій попросив у народу вибачення за дії архієпископа Мстислава

Очільник УАПЦ Митрополит Макарій попросив вибачення не тільки у своїх віруючих, а й у всього народу.

Нагадаємо, керівника однієї з найбільших єпархій Української автокефальної православної церкви архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава позбавляють права керувати і відправляють на перевиховання в монастир.

Так відреагувало церковне керівництво на скандал за участі архієрея та кількох священиків у нічному клубі.

Відео з ресторану, де Мстислав у веселому стані дає волю рукам і спокушає дівчат, а троє його підлеглих церковників влаштовують бійку, зняте в день посту, 27 вересня, у свято Воздвиження Хреста Господнього – наробило шуму в церковних колах.

Скандал впливає не тільки на УАПЦ, він також кидає тінь на всю православну церкву. З цієї причини відсторонення його фігурантів від пастирських обов'язків і священичого служіння може бути тільки початком санкцій, які розглянуть за підсумками роботи спеціально створеної комісії.

Результати представлять на розгляд керівництва УАПЦ не раніше, ніж через місяць.

"Мені боляче за моїх побратимів, що вони собі це дозволяють. Я хотів би за дії священнослужителів попросити вибачення у всього віруючого українського народу", – сказав митрополит Макарій.

Нагадаємо, у Тернополі у нічному клубі побилися п'яні священики.