"Не відповідає нормам": в Ісландії заборонили називати дітей ім'ям Андрій

"Не відповідає нормам": в Ісландії заборонили називати дітей ім'ям Андрій
Фото pixabay.com

Дітей називають тільки тими іменами, які відповідають деяким критеріям

В Ісландії ім'я Андрій не потрапило в національний реєстр імен, які можна давати дітям, народженим на території країни. Про це передає ісландське видання mbl.is.

Експерти заявили, що закінчення цього імені в написанні Andrej не відповідає нормам мови. Натомість у цьому списку є п'ять інших варіантів написання і вимови того ж самого імені: Андрі, Андреан, Андреас, Андэй та Андрес

Також були прийняті нові імена - це Геймар, Льюни, Иселин, Бримхор і Гудна. Рокк і Хоргдаль потрапили в число дозволених в Ісландії друге імен, які можна давати дітям обох статей. Повідомляється, що всього в реєстрі значиться близько 3600 чоловічих і жіночих імен.

В Ісландії дітей називають тільки тими іменами, які відповідають деяким критеріям. Написання імені повинно відповідати правилам ісландської фонетики та орфографії. У ньому можуть використовуватися тільки знаки ісландського алфавіту, в якому налічується 32 букви, але при цьому відсутні латинські С, Q, W і Z.

Ісландська комітет з особистим іменам - суспільно-державний орган Ісландії, який веде офіційний реєстр особистих ісландських імен і санкціонує введення у нього нових, прийнятних з точки зору національної культури.

Комітет був створений в 1991 році, до складу комітету входять 6 осіб: трьох призначає на 4-річний термін міністр юстиції, один - який призначається Інститутом ісландських досліджень, і по одному - від факультетів філософії і права Університету Ісландії.

Ім'я Андрій — грецького походження, яке з'явилося на Русі після прийняття християнства. Це ім'я зараз дуже поширене серед українців.

Нагадаємо, що влада Китаю заборонила називати дітей мусульманськими іменами.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся