ua en ru

Євробачення 2018: в журі розповіли про нові правила оцінювання учасників

Євробачення 2018: в журі розповіли про нові правила оцінювання учасників Фото: (facebook.com/eurovision.ua)

За новими правилами оцінка окремого члена журі буде мати менше впливу

Європейський мовний союз є організатором Євробачення 2018. Нещодавно на сайті союзу з'явилися відомості про те, як будуть оцінюватися учасники нового шоу. Там же додали список того, що не можна приносити в глядацький зал. Про це повідомляє "ТСН".

На офіційному сайті міжнародного конкурсу пісні повідомляється, що зміна не впливає прямим чином на перемогу учасника. Суть нововведення в тому, щоб зменшити вагу кожного конкретного члена журі на користь загальної оцінки.

Голос кожного з членів журі буде менш вагомим, ніж в сумі з голосами іншими членами журі. Це означає, що оцінка буде залежати від позиції, на яку поставить член журі свого фаворита.

"Іншими словами, чим нижче оцінить член журі пісню, тим меншим буде вплив на кінцевий результат", — розповіли організатори, зазначивши, що система працює і в зворотному порядку.

Раніше оцінки виставлялися шляхом простого додавання всіх голосів. Найвища оцінка, 12 балів, виставлялася в тому разі, якщо конкурсант отримував максимальні бали у кожного з членів журі.

"Наприклад, якщо четверо членів журі ставили пісню на перше місце, а п'ятий — на останнє, то це могло позбавити пісню 12 балів від національного журі", — йдеться в повідомленні.

Слід нагадати, що голосування журі та глядачів визначить десятку кращих вокалістів, які пройдуть в гранд-фінал Євробачення 2018. Букмекери пророкують високі бали представникам Ізраїлю, Чехії, Болгарії, Естонії, Греції, Кіпру, Бельгії, Австрії, Вірменії, Фінляндії.

Найменші ставки на учасників з Ісландії, Ірландії, Хорватії. До того ж українському співакові Alekssev, який буде виступати в цьому році на Євробаченні від Білорусі, прогнозують лише 13 місце в півфіналі.