ua en ru

Грицак і Ксенофонтов: "Євробачення 2017 коштувало Україні лише €20 млн, а можлива участь Леді Гаги і Міли Йовович - абсолютна "качка"

Грицак і Ксенофонтов: "Євробачення 2017 коштувало Україні лише €20 млн, а можлива участь Леді Гаги і Міли Йовович - абсолютна "качка" Фото: Євробачення 2017 (1tv.com.ua)

Стало відомо, у скільки насправді обійшлося проведення пісенного конкурсу нашій країні

Про бюджет конкурсу Євробачення 2017, можливість виступу Леді Гага і участь в якості ведучої Міли Йовович в інтерв'ю "Гордон" розповіли виконавчий продюсер конкурсу Павло Грицак і член Оргкомітету Олександр Ксенофонтов.

У відповідь на неодноразові звинувачення в тому, що бюджет "Євробачення" в Україні став найбільшим за всю історію, перевищивши 30 млн євро, Павло Грицак зазначив, що це брехня і інформаційна "качка", а реальний бюджет конкурсу склав 20,4 млн євро.

"Євробачення 2017 обійшлося Україні у 20,4 мільйонів євро. У цю цифру входять всі кошти, витрачені публічним акціонерним товариством "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (НОТУ), а саме: гроші з державного бюджету, з бюджету міста Києва, а також від комерційних надходжень", - сказав він.

За словами продюсера, даний бюджет дозволив Євробаченню в Києві стати одним з найдешевших за всю історію конкурсу. Так, згідно з офіційними даними, бюджет Євробачення 2016 у Швеції склав 23 млн євро, роком раніше в Австрії - 38,2 млн євро, а Євробачення 2014 обійшлося Данії у 49 млн євро.

На думку і Павла Грицака, і Олександра Ксенофонтова, за PR-кампанією проти них стоїть колишній виконавчий продюсер конкурсу Олександр Харебін, який допустив серйозну кризу у підготовці до конкурсу, результатом чого могло стати перенесення Євробачення в іншу країну - цей варіант серйозно розглядав Європейський мовний союз.

Також Павло Грицак прокоментував інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про можливий виступ на конкурсі Леді Гаги. За словами продюсера, вся ця інформація - звичайна інформаційна "качка", викликана бажанням попіаритися на інтерес до конкурсу.

"ні до, Ні під час, ні після мого призначення не було жодного факту контакту з менеджментом Леді Гага", - заявив Грицак.

Аналогічним чином виглядає ситуація і з Мілою Йовович - за словами продюсера, жодних серйозних переговорів не було, а листування продюсера Олега Бондарчука з представником представника Міли Йовович не можна сприймати серйозно.

"Пише якийсь Алекс Чумак, який заявляє, що представляє іншу людину, яка представляє Міллу Йовович. Пише в Facebook-мессенжері, а не звертається до керівництва каналу-транслятора, хоча всі контакти є і доступні в інтернеті. І це подається як переговори?" - сказав він.

Також Павло Грицак та Олександр Ксенофонтов заявили, що їм вдалося не просто провести конкурс, а ще й заощадити 135 млн бюджетних коштів, не допустивши нецільового використання цих грошей.

"Я упевнений: якби ми не зайнялися проектом, Євробачення в Києві не було б. Адже ми постійно були під піар-атаками, в ЗМІ та інтернеті регулярно з'являлися інформаційні вкидання. Але я точно знаю, що наша команда діяла правильно, чесно і самовіддано. І вже точно не вкрала ні копійки", - підсумував Павло Грицак.

Раніше O.Torvald назвали великий плюс в голій провокації Седюка на сцені Євробачення.