"Позорнійша сторінка участі Росії": музичні критики прокоментували провал Самойлової на Євробаченні

Субота 12 травня 2018 08:47
"Позорнійша сторінка участі Росії": музичні критики прокоментували провал Самойлової на Євробаченні
Фото: (facebook.com/Евровидение-Россия-Eurovision-Russia)

Критики зійшлися при думці, що Росія навмисно уникала участі в конкурсі у 2017 році

Ще в 2017 році Росія цілеспрямовано намагалася відправити Юлію Самойлову на пісенний конкурс. На жаль, обидва випадки її участі виявилися плачевними: з початку вона не перетнула кордон, а через рік – не потрапила у фінал конкурсу. Це перший випадок з 2004 року, коли Росія не потрапила у фінал Євробачення. Музичний критик "Комерсанта" Борис Барабанов, незалежний музичний критик Артемій Троїцький та музичний оглядач "МК" Артур Гаспарян пояснили роль Юлії Самойлової на пісенному конкурсі. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Критики зійшлися на думці, що роль Юлії Самойлової була в тому, щоб не допустити Росію для участі на українській території. Вона стала частиною цинічної політичної гри, і хоча мала голос, її навик не відповідав рівню міжнародного пісенного конкурсу.

"Це пісня непогана, все залежало від того, як її виконати. А переконати Юлію Самойлову в тому, що виконання цієї пісні було таке, що швидше це був непрохід у фінал, ніж прохід, не можна, вона абсолютно впевнена в зворотному", – сказав Артур Гаспарян.

Артур Гаспарян впевнений, що Самойлова виконувала пісню не під фонограму, але через бек-вокальну підтримку пісня здавалася безперервною. Сама учасниця іноді забувала вчасно вступати, що двічі показали крупним планом на екрані.

"Взагалі цю історію неможна було ні в якому разі починати, тому що це абсолютно цинічна, абсолютно негарна, позорнійша абсолютно сторінка участі Росії в Євробаченні", – додав музичний оглядач.

"Вона була всього лише інструментом, знаряддям досить брудним в дуже політизованій грі, в якій аж ніяк не стояло завдання приїхати красиво на Євробачення і справді якимось творчим жестом переконати цей музичний конкурс в тому, що це хороший номер, що це гідний виконавець і так далі", - резюмував він.

Артемій Троїцький, приміром, вважає, що Юлія Самойлова виступала під фонограму, а також йому стало шкода її танцювальну підтримку на конкурсі.

"Ви знаєте, номер, на мій погляд, був виключно непереконливий, я б навіть сказав, жалюгідний. Номер був жахливий. Пісня середня, нормальна "евравізіонна", пісня без особливих прикмет. Але виступ і постановка були на трійку з мінусом", - оцінив номер учасниці російської критик.

Борис Барабанов більше прокоментував роль Юлії Самойлової на Євробаченні ніж саме виступ. На його думку Росія відправила Самойлову тільки тому, що в 2017 році зіграла на почуттях у європейської спільноти. Приїхати без неї було б грубою помилкою з боку Росії, тому вже 2 роки держава відсторонена від змагань.

"По-перше, якщо б зараз в 2018 році послали іншого артиста, то тоді це вже було б очевидно, що, хлопці, вибачте, у 2017 році ми просто зіграли на почуттях, - заявив Барабанів. – Для себе аналізував, хотів пофантазувати, як це відбувалося. Сидять якісь люди за столом, співробітники, напевно, "Першого каналу", може бути якихось ще органів влади і думають: як би нам не поїхати на Євробачення в 2017 році, але при цьому щоб перед пацанами не було соромно, щоб не здавалося, що ми злякалися, що нашим дадуть по голові на київських вулицях. Давайте що-небудь придумаємо таке, щоб не поїхати і одночасно поїхати. І ось придумуємо таку комбінацію".

Барабанів також додав, що виступ Росії на Євробаченні – величезний провал у культурному та змагальному аспектах.

"Те, що сталося з Євробаченням - це величезний провал. На два роки ми вибули з тієї частини культурної спектру і взагалі змагального спектру, де ми можемо дійсно перемагати", – додав він.

До речі, український співак MELOVIN, який представляє нашу країну на Євробаченні 2018, розповів про свої емоції від виступу, а також про те, як готується відкривати фінал пісенного змагання.

Відео: video.rbc.ua

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся