ru ua

Юлія Гатітуліна: "Вибір на українському ТБ, в першу чергу, робить жінка"

Юлія Гатітуліна: "Вибір на українському ТБ, в першу чергу, робить жінка" Фото: Юлія Гатітуліна

Юлія Гатітуліна, програмний директор каналу "Україна", розповіла про смаки українського телеглядача, проектах власного виробництва, заміни російського контенту і новинки осіннього сезону, а також відкрила секрет, як залишатися лідером перегляду на ТБ

Як змінилися смаки телеглядачів за останні роки? Що хоче дивитися телеглядач? Які програми, серіали, фільми отримують найвищі рейтинги?

Не думаю, що смаки телеглядачів кардинально змінилися за останні роки. Глядач продовжує дивитися серіали, шоу і новини - тобто основні телепродукти залишаються незмінними, популярними і улюбленими. При цьому змінилося пропозицію ТБ ринку і глядач реагує на цю зміну. Зник прем'єрний російський контент з наших ефірів. Його замінили нові програми і серіали з новими героями. З'явилися улюблені українські актори. Відповідно, уподобання змінюються, швидше, всередині окремих жанрів.

Продовження якихось раніше улюблених історій глядач уже не бачить і відкриває для себе нові історії. Дещо більше глядач став дивитися західне кіно, американські і європейські серіали, але знову-таки, ініціатива тут більшою мірою йшла не від самого глядача, а від каналів.

З великою охотою глядачі, як і раніше дивляться гучні шоу. Великий попит зараз на гумор. Глядачеві сьогодні хочеться більш легкого жанру, жартів. Є відчуття, що глядач втомився від "чорнухи", від труднощів, від соціальних проблем і незахищеності. І, звичайно, телеглядач дуже любить ментально близькі йому серіали. Ніщо не замінить мелодраму або детектив, який знятий, скажімо так, в тих же умовах, в яких проживає сам глядач: у його країні, місті, поруч з його будинком, у зрозумілих йому реаліях. Особливо, якщо в кінці чекає хеппі-енд, якого так часто не вистачає в повсякденному житті.

Але все-таки "королевою" як і раніше залишається мелодрама?

Так, мелодрама як і раніше залишається одним з найулюбленіших жанрів. В даному випадку, ми говоримо про національні канали, а вибір тут робить, в першу чергу, жінка. А мелодрама – чудовий, легкий і душевний жанр розрахований якраз на жінок.

Ваш канал асоціюється насамперед у глядачів з серіалами. Скільки зараз стрічок у вас у виробництві і чим плануєте радувати?

На сьогодні у нас у виробництві близько 30 серіальних найменувань. Щоб утримувати інтерес нашого глядача ми знімаємо серіали практично з усіма найкращими українськими кіностудіями: "Star Media", "ABC Film", "Українська продакш стидия", "Film.UA", "Front Сіпема" та ін. Ми прагнемо виробляти велику кількість нового кіно-серіального контенту, щоб закривати власний ефір і компенсувати відсутність російських прем'єр. Вже цієї осені глядач побачить на нашому каналі серіал-розслідування з інтригуючою історією кохання "Біле-чорне" і відмінний детектив "Специ" з чарівним головним героєм.

Будуть нові мелодраматичні серіали, наприклад, "Місто Закоханих", "Друге життя Єви". Телеканал продовжує знімати серіали на медичну тематику, яка сподобалася нашому глядачеві. В осінньому сезоні вийдуть в ефір прем'єрні серії "Жіночого лікаря", "Вікна життя" і "Чергового лікаря". Окремо хочу відзначити новий серіал про жінку-кардіохірурга "Доктор Ковальчук". Кожні вихідні глядача будуть чекати нові прем'єрні мелодрами. Цієї осені у глядача нашого каналу точно будуть всі можливості знайти нових улюблених героїв.

Виходячи з усього перерахованого вище, ви можете сміливо сказати, що українських фільмів на вашому каналі вистачає? Тобто, зараз ми спокійно обходимось без закупівлі російського контенту?

Ми дуже стараємося, щоб глядачам каналу "Україна" було достатньо українських серіалів. Ми робимо все, щоб максимально забезпечити потреби ефіру і, відповідно, задовольнити інтерес глядача до кіно-серіального продукту. Однак у процесі створення серіалів, як і раніше, є гострий дефіцит акторів, режисерів, сценаристів. На сьогоднішній день поки немає вибудуваної української творчої телевізійної школи. Тому, щоб не знижувати якість контенту, ми змушені у фільмах і серіалах частково задіяти російських акторів. Остаточно від цього ми поки піти не можемо - такий ринок. Дане питання не могло вирішитися за такі короткі терміни, на це потрібен час, і ми дуже щільно працюємо в цьому напрямку.

З вересня ТБ чекають нововведення - 75% програм українською мовою. Ви готові?

Нас довго до цього готували, і ми вже готові. Законопроект з'явився не сьогодні і навіть не вчора.

Канал "Україна" посідає перше місце серед перегляду телеаудиторії. Крім того, ви залишаєтеся лідерами вже протягом декількох років. За рахунок чого?

Ми ретельно вибираємо історії, які хочемо розповісти нашому глядачеві. Потім профільні фахівці постійно супроводжують процес виробництва від кастингу до фінальної корекції кольору. Наша мета – створити якісний програмний продукт, який глядач полюбить і з радістю повертатися до його перегляду. Ми з року в рік нарощуємо кількість програм і серіалів власного виробництва в сітці, часом навчаючись на своїх помилках, і удосконалюючи процеси виробництва. У 2015 році власне виробництво каналу включаючи новинне мовлення не закривало і половини сітки 47%, в 2016 ця цифра збільшилася до 56%, у 2017 є всі шанси досягти 60% від загального наповнення сітки. У телечасах це величезні обсяги. Наприклад, у 2016 році на телеканалі вийшло 1,5 тисячі прем'єрних годин програм і серіалів. Цілі поточного року ще більш амбітні.

З яким би видом спорту ви змогли б порівняти вашу роботу?

З одного боку, є відчуття довгого забігу на нескінченну дистанцію. Це як нескінченний марафон без перепочинку, якщо відскочив водички попити – вже десь стратив. А з іншого боку, іноді виникає асоціація з покером. Телеканал запускає досить велику кількість прем'єрних історій, і не завжди можеш передбачити, як відреагує глядач на нову історію. Навіть маючи великий досвід, володіючи багажем знань, спираючись на дані соціологічних досліджень, ніколи не можеш бути впевнений на 100%, як глядач сприйме новий фільм, серіал або програму. Часом це виглядає як "ставки зроблені,панове", а далі чекаєш результат.

Раніше у телебачення виділялися осінній і весняний сезони. Зараз ця градація стерлася або, як і раніше, ви готуєте сезонні новинки?

Телевізійна сезонність нікуди не поділася. Навесні і восени люди традиційно дивляться телевізор довше, ніж влітку. Цим пояснюється більш висока сезонна активність рекламодавців та спонсорів. А значить і канали пристосовують свої сітки до цієї особливості перегляду. У когось це виражено більшою мірою, у інших - меншою. На більшості каналів, і канал "Україна" серед таких каналів, прем'єрні проекти, як правило, максимальним об'ємом виходять в ефір саме в сезони весна або осінь. Є канали, які програмуються досить рівномірно.

Чим ще, крім вже вище перерахованих фільмів і серіалів, готові порадувати в новому сезоні?

У новому сезоні у нас відбудеться прем'єра абсолютно чудового, просоченого легким гумором, кулінарного шоу - "Свекруха чи невістка", у якому буде показано суперництво між свекрухою та невісткою за шлунок глави сімейства. Тут же, на кухні, будуть оголені глибинні сімейні конфлікти.

Також на глядачів чекає продовження сезонів раніше успішно нами запущених проектів, таких як: "Реальна містика", "Зоряний шлях", "Агенти справедливості", "Історія одного злочину".

І окремий привід включити телеканал "Україна" - це завжди актуальне щоденне інформаційне мовлення.