ua en ru

У в'язницю за селфі: у МВС уточнили правила виборчого процесу

У в'язницю за селфі: у МВС уточнили правила виборчого процесу Вибори в Україні (колаж РБК-Україна)

Вибори в Україні передбачають заборону на публікацію фотографій, зроблених у виборчій кабінці

Вибори в Україні у 2019 році вже оскандалилися безліччю порушень. Одним із важливих правил виборчого процесу є нерозголошення свого волевиявлення. Навіть за селфі у виборчій кабінці під час виборів президента може загрожувати тюремне ув'язнення. Таке уточнення зробив радник глави МВС Іван Варченко, пише прес-служба міністерства.

Іван Варченко зазначив, що розголошення таємниці свого волевиявлення тягне за собою кримінальне виробництво і тюремний термін. Він також підкреслив, що не можна фотографувати саме бюлетень.

"Ми нагадуємо виборцю: ви не повинні нікому звітувати про своє волевиявлення. Більше того, ця звітність може нести ознаки кримінального злочину, оскільки виборець може нести покарання за розголошення результатів свого волевиявлення. Ви не маєте права фотографувати свій бюлетень, не маєте права демонструвати його на виборчій дільниці, тому що це порушення таємниці волевиявлення. Тобто ніяких селфі в кабінках, ніяких звітів", - підкреслив Варченко.

Радник глави МВС також уточнив, що стаття 7 Закону про вибори президента України передбачає дотримання таємниці волевиявлення виборців. Будь-який контроль за волевиявленням виборців карається законом.

"Зйомка і фіксація будь-яким способом результатів волевиявлення є порушенням таємниці голосування. Стаття 159 Кримінального кодексу передбачає, що виборець, який собі це дозволить, може понести покарання до 3 років позбавлення волі", - йдеться в повідомленні.

Варченко підкреслив, що не забороняється брати участь у экзитполах.

"Відповідальність передбачена за публічну демонстрацію волевиявлення: це коли виборець вийшов з кабінки і показує свій бюлетень. Коли виборець в приватному спілкуванні сказав друзям, дружині або особі, що проводить екзитпол, за кого він проголосував, це не є порушенням таємниці голосування", - пояснив він.

Нагадаємо, що раніше РБК-Україна публікувало оновлений рейтинг кандидатів у президенти.

Також ми писали про кожного кандидата в президенти 2019.