ru ua

15 років без сигарет: що буде, якщо ти кинеш курити

15 років без сигарет: що буде, якщо ти кинеш курити Здорові легені

Організм людини, який відмовився від сигарет, миттєво починає відновлюватися і відшкодовувати шкоду, заподіяну собі роками куріння. Але така "реанімація" відбувається в організмі протягом понад 15 років

Буквально в перші доби після відмови від сигарет, поступово починає відновлюватися кровообіг, також підвищується чутливість пальців рук і ніг. Приблизно через 8 годин без нікотину значно скорочується рівень окису вуглецю в крові, а це означає, що організм заповнює баланс кисню.

Протягом наступних двох діб організм практично повністю виводить нікотин, що, в свою чергу, провокує підвищення тяги викурити чергову сигарету. Через 2 дні виводиться нікотин. При цьому відновлюються смакові рецептори і повертається відчуття смаку, як такого. Стає легше розрізняти ледь вловимі смаки. Також на другу добу нормалізується нюх.

15 років без сигарет: що буде, якщо ти кинеш курити

Фото: Кристали нікотину

На третю добу відновлюється війчастий епітелій, що вистилає легкі - його структура (в організмі здорової людини) покликана виводити подразники з дихальних шляхів. Але в організмі курця, цей захисний шар в легенях сильно пошкоджений і не встигає відновлюватися, що призводить до загострень захворювань дихальних шляхів і появи хронічного кашлю.

15 років без сигарет: що буде, якщо ти кинеш курити

Фото: Відновлення епітелію в легенях

Через сім днів поступово відновлюється серцевий ритм і приходить до норми кров'яний тиск.

На другий тижня утримання від сигарет до того, що загострився, кашель почне поступово вщухати. Крім цього, до чоловіків повертається, ослаблена курінням, потенція.

Приблизно через три місяці такий детоксикації почне вирівнюватися тон шкіри. Оскільки підвищений вміст нікотину в крові, не дозволяє шкірі курця насичуватися киснем, шкіра у курців завжди бліда, землистого відтінку, схильна до раннього старіння, так як нікотин перешкоджає виробленню колагену.

15 років без сигарет: що буде, якщо ти кинеш курити

Фото: Тон шкіри здорової людини і курця

Через рік відмови від куріння, почне сходить характерний для курців зубний наліт, емаль стане більш світлою. Також зникнуть тютюнові плями з пальців рук.

15 років без сигарет: що буде, якщо ти кинеш курити

Протягом п'яти років ризик інсульту повернеться в норму.

І тільки після 15 років без сигарет ризик розвитку онкології, опуститься до нормальних середньостатистичних показників.