8 склянок на день - міф: дієтолог розповіла, чому не можна пити багато води

8 склянок на день - міф: дієтолог розповіла, чому не можна пити багато води
Фото: pixabay.com/klimkin

Скиталінська назвала кількість води, яка дійсно необхідна організму

Велика кількість рідини може серйозно нашкодити організму. Вода корисна тільки в міру. Про це розповіла дієтолог Оксана Скиталінська на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Вона розвінчала міф про те, що потрібно пити по вісім склянок води в день.

"Нам десятками років стійко нав'язують необхідність всім пити по 2,5 - 3 і навіть 4 літри води. Кажуть, що вода "вимиває токсини", робить гладкою шкіру, позбавляючи її зморшок тощо. Навіть придумали чітку цифру вісім", - зазначила дієтолог.

За словами Скиталінської, норма води для дорослої людини - близько 40 мл на кілограм нормальної маси тіла і 100-150 мл на кілограм маси тіла дитини.

"Тобто тільки один літр води в так званому вільному вигляді потрібен для людини, яка веде розмірене життя офісного працівника, без надмірних фізичних навантажень і без надмірного потіння (тут мова не йде про патологічних станах, наприклад, інфекції, зневоднення, діарея, деякі захворювання нирок і тд) ", - підкреслила Скиталінська.

"Все, що понад цю норму - це перевантаження серця і судин, і посилений розпад білка, що особливо небезпечно для людей старшого віку (не змушуйте своїх батьків пити по два і більше літрів води)", - зазначила вона.

Вона також назвала основні причини, чому не потрібно пити багато води:

1. У продуктах харчування є багато так званої зв'язаної води, зокрема, фруктах, ягодах, овочах (85-90%); молоці (під 90%), м'ясі, рибі, яйцях (75-90%), та навіть в кашах і макаронах.

2. При окисленні жирів, білків і вуглеводів також виділяється вода 100 г жиру - майже 100 мл води; 100 г вуглеводів - понад 55 мл білка - близько 40 мл.

3. І якщо добова норма води складає близько 2700 мл, то це не означає, що цю воду потрібно випити.

Діетолог порахувала, звідки організм бере рідину:

  • 500 мл - рідкі страви;
  • 700 мл - продукти (овочі, фрукти, ягоди, каші);
  • 1000 мол - вода, чай, кава, напої і т.п.;
  • 300-400 мл - ендогенна вода, яка утворюється в процесі обміну речовин.

За її словами, міф про таку велику кількість води, яка нібито необхідна організму, з'явився, зокрема, через продажі бутильованої води.

8 склянок на день - міф: дієтолог розповіла, чому не можна пити багато води

8 склянок на день - міф: дієтолог розповіла, чому не можна пити багато води

Скріншот поста (facebook.com/O.Skytalinska)

Раніше Оксана Скиталінська розповіла про те, як зберегти здоровими мозок, печінку і кишечник.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся