ru ua

Американські вчені виявили несподівану причину ожиріння

Американські вчені виявили несподівану причину ожиріння Фото: Ожиріння (pixabay.com/ru/users/taniadimas)

За словами фахівців, всьому виною домашній пил

Американські вчені прийшли до сенсаційного висновку про те, що в епідемії ожиріння винний домашній пил. Як з'ясувалося, його частинки примушують рости жирові клітини. Про це повідомляє Environmental Science & Technology.

За останні кілька років фахівці відкрили понад тисячі різних синтетичних і природних молекул, здатних "вбудовуватися" в обмін речовин і порушувати роботу ендокринної системи. Кілька десятків цих молекул безпосередньо впливають на жирову тканину, травну систему і центри апетиту в мозку людини і тварин.

Багато експертів вважають, що поширення і накопичення цих речовин пов'язано зі стрімким розвитком епідемії ожиріння в розвинених країнах.

Крістофер Кассотіс і його колеги з університету Дьюка в Даремі з'ясували, що одним з джерел подібних сполук є домашній пил.

Кассотіс ввів в кілька жирових клітин зразки пилу, які він зібрав в 11 різних будинках в одному з міст. Відразу дев'ять з них змусили клітини рости і активно. Після цього біолог проаналізував хімічний склад частинок пилу і виділив з них молекули, які сильніше за інших впливали на ріст клітин.

У їх числі опинилися три дуже поширених речовини – пестицид піраклостробін, терт-бутіл-феніл-дифеніл-фосфат (добавка з багатьох лаків і спреїв), а також дибутілфталат (компонент фарб, клеїв та діюча речовина багатьох засобів від комарів).достатньо всього лише трьох міліграмів пилу з цими речовинами, щоб процес ожиріння стартував.

До речі, вчені з'ясували, що кориця захищає організм від ожиріння.