В Bloomberg заявили, що бездимний нікотин може врятувати мільйони життів
Експерт розповів, що перехід до менш небезпечних тютюнових виробів відбудеться лише за підтримки великих гравців
Об'єднання сил громадських організацій і тютюнових компаній може врятувати мільйони життів. Таку думку висловив американський журналіст. Він переконаний, що необхідно замінити більш шкідливі тютюнові вироби менш небезпечними. Про це колумніст Джо Насера написав у Bloomberg.
"Бездимний нікотин набагато менш небезпечний, ніж куріння. У минулому році Королівський коледж медицини (Великобританія) опублікував звіт, де сказано, що електронні сигарети на 95% безпечніші звичайних сигарет", – розповів Насера.
Однак деякі чиновники досі не вірять в політику зниження шкоди.
"Ми даємо героїновим наркоманам метадон не тому, що метадон корисний для здоров'я, а тому що він менш шкідливий, ніж героїн. Але коли заходить розмова про більш безпечні альтернативи паління, громадськість чомусь продовжує мислити "чорно-білими" категоріями", – зазначив Насера.
Через десятиліття пояснюваного протиборства, інтереси тютюнової індустрії та органів охорони здоров'я значно сходяться.
За його словами, найбільші гравці світового тютюнового ринку, зокрема ВАТ, Reynolds і Philip Morris International, вже активно переорієнтуються на ринок тютюнових виробів з потенційно зниженим рівнем ризику.
"Philip Morris International, публічно заявила, що її мета – "майбутнє без тютюнового диму". Компанія з доходами в 26 млрд. доларів від продажу сигарет закликає покінчити з сигаретами. І більше того, вже витратила близько 3 млрд. доларів на дослідження альтернативи паління. У США компанія звернулася в профільні установи, щоб визнати IQOS (систему нагрівання тютюну з подальшим утворенням нікотиномісткого аерозолю) товаром зі зниженим ризиком і підкріпив цю заявку понад 2,3 млн. сторінок результатів досліджень", – зазначив Джо Насера.
"Якщо у світі відбудеться перехід від більш небезпечних тютюнових виробів до менш небезпечних, то він відбудеться тільки за підтримки великих гравців тютюнового ринку, при їх величезних можливостях для досліджень і маркетингу" – впевнений Джо Насера.
"Організаціям, які лобіюють інтереси громадської охорони здоров'я, не потрібно вірити тютюновим компаніям на слово. Навпаки – треба скрупульозно перевіряти інформацію, потрібно створювати розумне регулювання, щоб ні звичайні, ні альтернативні тютюнові вироби не потрапляли в руки підлітків. Але якщо нова альтернатива більш безпечна, інформацію про неї слід поширювати – в тому числі й таким організаціям. Об'єднання сил громадських організацій і тютюнових компаній може врятувати мільйони життів", – сказав він.
До речі, психологи з'ясували, через що підлітки починають курити.