ru ua

Більше рідини та постільний режим: як боротися із застудою

Більше рідини та постільний режим: як боротися із застудою Фото: Лікування застуди (gtrk-saratov.ru)

Лікарі пояснили, як можна ефективно протистояти вірусним інфекціям

У цьому році в Україні очікують прихід нового вірусу, який частково був присутній в період минулої епідемії, А/Гонконг (H3N2). Лікують цей вірус також, як і інші інфекційні захворювання, усуваючи симптоми, викликані самим вірусом.

Про це сайту "Канал 24" розповіла доктор медичних наук, заввідділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського НАМН України Алла Мироненко.

"Противірусна терапія проти грипу є, це специфічні препарати на основі озельтамівіру та занамівіру – фірмові назви "Таміфлю" і "Релензна". Ці препарати в Україні не зареєстровано, але їх використовують тільки в тому випадку, коли є великий ризик розвитку ускладнень або відразу дуже тяжкий перебіг хвороби", – розповіла вона.

За словами лікаря, необов'язково приймати ці препарати всім ,хто хворіє на грип. Для поліпшення самопочуття необхідно пити багато рідини, соблююдать постільний режим і збивати температуру жарознижувальними засобами, якщо вона не вище 38-38,5 градусів. Якщо ж спостерігаються бактеріальні ускладнення, починаючи з третього дня хвороби, застосовують антибіотики, але тільки за призначенням лікаря.

Раніше Styler писав про те, як знайти "свого" лікаря, вибрати "правильну" клініку і розібратися з терміном "лікарська етика".