У Британії з шпинату створили матеріал з функціями серцевої м'язової тканини

Вівторок 28 березня 2017 12:37
У Британії з шпинату створили матеріал з функціями серцевої м'язової тканини
Фото: Шпинат

Дослідники зможуть скоротити використання донорських органів завдяки шпинату

Британським вченим з Вустерського політехнічного інституту вдалося зі звичайного шпинату отримати матеріал, який за своїми властивостями нагадує серцеву м'язову тканину. Про це повідомляє CBS.

Завдяки тому, що капілярна сітка шпинату за своїми властивостями схожа на серцево-судинну систему людини, саме ця рослина стала об'єктом експерименту. Вчені залишили сітку при обробці листя, після чого обробили заготівлю стовбуровими клітинами. В результаті дослідники створили щось схоже на м'язову тканину, через капіляри якої можна проганяти рідину.

У Британії з шпинату створили матеріал з функціями серцевої м'язової тканини

Фото: Шпинат протестували в якості замінника інфікованої тканини серця

Повідомляється, що біоінженери вже випробували заготівлю, наповнивши її капіляри барвником з підмішаними в ньому кров'яними тільцями.

Є ймовірність, що відкриття вчених з Великобританії допоможе скоротити використання донорських органів в майбутньому, а з часом взагалі відмовитися від їх застосування на користь штучних органів.

До речі, вчені виявили, що 66% ракових мутацій виникають випадково.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся