ua en ru

Датські вчені розповіли про секрет довголіття

Датські вчені розповіли про секрет довголіття Фото: Маленькі діти (pixabay.com/ru/users/lenkafortelna)

Як з'ясувалося, наявність дітей продовжує життя

Вчені розповіли про секрет довголіття людей. Датські дослідники порівняли тривалість життя чоловіків і жінок, які мають дітей, і бездітних. Як виявилося, бездітні люди мали набагато більше шансів померти рано. Цей ефект був більш виражений у жінок, ніж у чоловіків.

"Бездітні пари піддаються підвищеному ризику передчасної смерті від різних причин", – розповів керівник дослідження Эсбен Агребо, професор університету Орхус.

Дослідники використовували дані охорони здоров'я і соціального реєстру Данії. Це інформація про більш ніж 21 тисячі бездітних парах, які проходили лікування від безпліддя (ЕКО) у період між 1994 та 2005 роками. Експерти простежили за ними з моменту початку лікування ЕКО до кінця 2008 року. За цей період у них народилися більш ніж 15 тисяч дітей, 1 564 були усиновлені. Під час періоду дослідження, 96 жінок і 220 чоловіків померли.

Матері з біологічною дитиною в чотири рази рідше вмирають передчасної смерті, ніж бездітні жінки. Батьки з біологічною дитиною в 2 рази рідше вмирають передчасно, ніж бездітні чоловіки. Чоловіки, які усиновили дитину, майже в 2 рази рідше вмирали передчасно.

Вчені знайшли зв'язок між батьківством і довголіттям, але не пояснили причини і наслідки. Також на думку вчених, ті люди, у яких є діти. ведуть більш здоровий спосіб життя.

Нагадаємо, болгарський генетик назвав продукти сповільнюють старіння.