ua en ru

Справи серцеві: в Україні будуть безкоштовно оперувати дітей з Молдови і Таджикистану

Справи серцеві: в Україні будуть безкоштовно оперувати дітей з Молдови і Таджикистану Фото: Підписання меморандуму між женевським Фондом доктора Калангоса, фондом "Серце для всіх" та київським Інститутом серця (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

На базі київського Інституту серця створюється спеціалізований кардіохірургічний центр для лікування дітей з країн з економікою, що розвивається

Дуже часто українських дітей, які мають серйозні кардіологічні патології, змушені відправляти на дороге лікування в країни Європи і близького зарубіжжя. Але виявляється, що в Києві та інших містах України давно доступні багато сучасні технології для надання допомоги кардіологічним хворим, а наші лікарі вміють ідеально виконувати найскладніші операції.

Нещодавно з'явилася ще одна хороша новина: дітей, які потребують операції на серці, із країн на безкоштовне лікування будуть відправляти не тільки в Європу, але і в київський Інститут серця.

У четвер, 13 травня відбулося підписання меморандуму про співпрацю між женевським Фондом доктора Калангоса, фондом "Серце для всіх" та київським Інститутом серця. Згідно з угодою, на базі Інституту серця МОЗ створюється спеціалізований кардіохірургічний центр для лікування дітей з Молдови, Таджикистану та інших країн з економікою, що розвивається.

Очікується, що кожен місяць центр в Києві буде надавати кардіохірургічну допомогу 8-12 маленьким пацієнтам. Операції та лікування дітей будуть оплачувати міжнародні благодійні фонди, які підписали угоду.

Справи серцеві: в Україні будуть безкоштовно оперувати дітей з Молдови і ТаджикистануФото: Благодійні фонди будуть оплачувати лікування дітей у спеціалізованому в центрі на базі київського Інституту Серця (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Інститут серця – лідер у наданні кардіохірургічної допомоги

Для втілення в життя такої корисної ініціативи Інститут серця був вибраний не дарма. Це медичний заклад є лідером в Україні за кількістю успішно виконаних операцій на серці.

За минулий рік Інститут вийшов на перше місце за багатьма показниками: практично кожна третя операція зі стентування і кожна четверта - по шунтуванню в країні виконується саме тут. А завдяки використанню передових технологій лікарям вдалося знизити смертність надходять до них пацієнтів з гострим інфарктом в чотири рази: з 16% до 4,2%.

“В Україні є дуже велика потреба в операціях на серці. Потрібно проводити приблизно 25 тисяч хірургічних втручань, але з них виконується тільки десята частина. Наприклад, імплантація клапана треба провести 8 тисячам хворих, а таких операцій роблять всього дві тисячі», - коментує Борис Тодуров, доктор медичних наук, професор і директор Інституту Серця МОЗ України.

За словами кардіохірурга, всім лікарям України чекає ще довга робота, щоб знизити рівень смертності від серцево-судинних захворювань і привести загальний результат до загальноєвропейського.

Маленькі пацієнти з країн поїдуть в Україну

В країнах з економікою, що розвивається недостатньо спеціалізованих клінік, де оперують пороки серця і ліквідують інші серцеві патології. З-за цього більше половини дітей не отримують своєчасної діагностики та лікування.

Смертність дітей в Африці, на Балканах і в Азії не тільки не зменшується, а навпаки – з кожним роком зростає, каже Мурат Парпуцу, заступник Міністра охорони здоров'я Туреччини. Статистика смертності при вроджених патологіях серця.

Справи серцеві: в Україні будуть безкоштовно оперувати дітей з Молдови і ТаджикистануФото: Мурат Парпуцу, заступник Міністра охорони здоров'я Туреччини (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

За словами Парпуцу, дуже часто всім дітям надати допомогу буває просто неможливо. По-перше, з-за того, що хворі находяться далеко від кваліфікованих кардіохірургічних центрів. По-друге, таких центрів у тій чи іншій країні дуже мало. Крім того, далеко не всі батьки в бідних країнах можуть собі дозволити оплатити таке лікування.

“Ми сподіваємося, що в Україну незабаром приїдуть пацієнти з усіх навколишніх країн. Тут їх будуть оперувати безкоштовно", - зазначив турецький чиновник.

“В Інституті ми давно оперуємо іноземних громадян, але тепер вперше з'явилася можливість допомагати дітям із бідних сімей. Ми вже прооперували декількох, і зовсім скоро нам привезуть нових маленьких пацієнтів з Молдови", - додає кардіохірург Борис Тодуров.

Волонтерські місії українських кардіохірургів

Кардіохірурги Інституту серця регулярно їздять з волонтерськими акціями в різні міста і країни. З 1999 року почали оперувати потребують допомоги дітей безкоштовно.

Справи серцеві: в Україні будуть безкоштовно оперувати дітей з Молдови і ТаджикистануФото: Відомий український кардіохірург Борис Торуров (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

У 2005 році кардіохірурги Інституту серця виїхали з благодійною місією в Белград і Косово. Там лікарі відібрали кількох сербських і албанських дітей, які потребували операції.

“На той час в Косово сербів майже не залишилося: хіба що в місті Мітровіца, який зі всіх сторін піддавався обстрілу. Дітей разом з батьками привезли в Україну і поклали в одну палату. Люди, які у себе в країні готові один одного вбити, після першої операції вперше поспілкувалися. Після другої операції вони вже разом обідали. А після третьої стали мало не родичами".

За словами хірурга, коли вже вдома батьки з дітьми виходили з літака, то довго обіймалися на прощання. Місцевий журналіст сфотографував, а пізніше вийшла стаття зі словами: "Те, що не змогли зробити наші політики, вдалося українським кардіохірургам. Вперше представники ворогуючих народів плакали, прощаючись один з одним".

До речі, американські біологи виростили людське серце з клітин шкіри.