ua en ru

"Діти не знають, що таке смерть": доктор Комаровський розповів про небезпечну статистику

"Діти не знають, що таке смерть": доктор Комаровський розповів про небезпечну статистику Фото: Дитина (pixabay.com/friesenliesel)

У мережі висловили обурення, пов'язане з небезпекою для життя маленьких дітей

Відомий український педіатр Євген Комаровський розповів українцям про небезпечну статистику. Відповідна інфографіка опублікована на сторінці доктора у соцмережі Instagram.

"Один з п'яти бабусь і дідусів зберігають ліки в легкодоступних місцях. Зверніть на це увагу. Поспілкуйтеся з батьками. Діти не можуть з'їсти те, що вони не можуть знайти", - сказано на зображенні.

"Діти не знають, що таке смерть": доктор Комаровський розповів про небезпечну статистику

Скріншот поста (instagram.com/doctor_komarovskiy)

На статистику активно відреагували користувачі мережі:

"Пояснити дитині про смертельну небезпеку неможливо! Діти не знають, що таке смерть, до підліткового віку. Ну ок, небезпечно, але я тільки один раз, поки мама не бачить. Або друг прийде і скаже: та ладно, у тебе ж тато їх п'є, значить нічого небезпечного, і так далі. Що прийде в голову дитині ми ніколи не знаємо".

"Мда... всі бабусі і дідусі однакові... наші ще люблять простроченими краплями дитині закапати ніс.. я вже роки три прошу викинути і кажу, що термін придатності закінчився , але ні... ти що, вони ж грошей коштують, знадобляться ще й потім мою ж дитині і капають".

"У нас теж брат двоюрідний наївся маленький ліків від тиску, але вчасно помітили, врятували".

"А мою свекруху ще й не переконаєш, я відразу сама прибираю на шафу всі її речі. Благо, буває у нас раз у півроку".

"У наших знайомих був випадок. Бабуся мила підлогу, відвернулася на хвилинку, а малюк наївся ліків від тиску. Помер. З ліками тема дуже небезпечна".

"Якщо своїм батькам я можу щось сказати, то свекрам ні, мені незручно, чужі люди, хто я така - щоб вказувати? Тому у моїх діти гостюють (за своїм проханням - ніхто не "зобов'язує" сидіти), а у свекрів не залишу, просто боюся. Та що там залишити, коли гостюємо, ні секунди розслабитися не можна, весь час як на голках - бігаємо за сином. Чи треба говорити, що в гостях ми рідко, те ще задоволення. І при всьому при цьому образи, що ми їх обходимо увагою. Ви не хочете прибирати ножі з краю столу/таблетки у шафу/праска з підлоги - ми не хочемо покаліченої дитини, все чесно".

"Сусідка викинула прострочені таблетки за ворота, я, граючи поруч, підійшла і з'їла їх. У підсумку місяць реанімації, коматозний стан і мене заразили не одноразовим по тим часам інструментарієм. І все це в 4 роки. Що питати з бабки 60 років, якщо у неї мозок з канарку, ну спали ти ці таблетки, ні , викинула за ворота, і при чому там не тільки серцеві були, там були й інші, я ж швиденько з'їла, поки моя бабуся закривала ворота".

"Ображаються постійно, особливо свекруха, на дачі сокиру на видному місці біля дверей стоїть завжди, марно пояснювати, простіше не залишати дітей, у неї на все один аргумент: "що ти, ну я ж дивлюся за ними", а те, що все може статися в лічені секунду вони це не розуміють".

"І тільки зараз розумію, що у моєї мами на столі лежить аптечка тата (інсульт). Дочка в 2,6 року навіть інтересу до неї не проявила, оскільки знає, що це таке. Ми вранці п'ємо з нею вітаміни, вона D, я для вагітних. Ірина точно ніколи не візьме мої. Просила іноді і я давала йод або фолієву. Тепер я кормляча мама. Дякую за пост. Приберу все ж подалі".

До речі, доктор Комаровський розповів про найголовніший міф.