ua en ru

Дієтологи розповіли про природні підбадьорливі напої

Дієтологи розповіли про природні підбадьорливі напої Фото: Зелений чай (aromisto.com.ua)

Для того, щоб підбадьоритися випийте напій імбиру з лимоном або зелений чай

Зимниее час, недосипання і втома можуть вибити з колії будь-кого. Для того, щоб підбадьоритися необов'язково пити енергетики, досить згадати про природні і натуральні напої, способоных дати енергію.

Цитрусові

Не даремно у багатьох країнах вранці прийнято пити грейпфрутовий або апельсиновий сік. Ці сонячні фрукти – чемпіони холодного часу року за вмістом вітаміну С, який забезпечить вам заряд бадьорості. А ефірне масло, яке отримують з його шкірки, має ще й заспокоює нервову систему дію.

Хочете отримати максимальний ефект? Почистіть апельсин, як слід насолодіться ароматом, а потім з'їжте фрукт або вичавте з нього сік, рекомендують експерти. Пам'ятайте, що найбільше вітамінів в ньому міститься в перші 10 хвилин після приготування.

2. Ехінацея

Ця чудо-трава підвищує захисні сили організму, зміцнює імунітет і є рослинним модулятором імунної системи, відзначають фахівці.

Крім того, вона м'яко стимулює кору надниркових залоз, завдяки чому активніше виробляються гормони, які мають протиалергічну і протиревматичну дію.

3. Елеутерокок

Він відомий тонізуючі, загальнозміцнюючі та підбадьорливими властивостями. Настоянку елеутерококу лікарі часто призначають при стресах, неврозах, втраті апетиту. Для настоянки рекомендують залити 2 столових ложки сухого елеутерококу склянкою окропу, дати настоятися, процідити і випити протягом дня. Бадьорить не гірше великої чашки кави, але без неприємних побічних ефектів, відзначають фахівці.

4. Лимонник

Аптечні настоянки зазвичай готують з листя або плодів лимонника. Це рослина – чемпіон по стимулюючого впливу на кору головного мозку. Якщо в середині дня ви відчуваєте, що не можете зосередитися, лимонник – це те, що вам потрібно. Крім того, лимонник – знахідка для гіпотоніків, відзначають медики. Настоянка відразу ж піднімає артеріальний тиск, так що намагайтеся не перевищувати рекомендовані на упаковці дозування.

5. Женьшень

Настоянка женьшеню продається в будь-якій аптеці і коштує зовсім недорого. Але це засіб – відмінний енергетик і стимулятор імунної системи. Згадайте про це, якщо відчуєте, що захворюєте.

Лікарі рекомендують женьшень як при перевтомі, так і при повноцінних депресіях. Приємні бонуси: корінь женьшеню знижує рівень цукру в крові, знімає запалення, допомагає організму протистояти стресам та надмірним фізичним навантаженням.

6. Лимон + імбир

Заваріть окропом 2 скибочки імбиру і часточку лимона, дайте настоятися кілька хвилин і випийте. У додайте склянку свіжого окропу і знову заваріть. Якщо вам потрібна підзарядка, в день можна випити кілька склянок цього ароматного напою.

Вважається, що імбир – одна з самих багатих вітамінами прянощів, сприяють зміцненню імунітету. Але будьте обережні: вважається, що імбир покращує апетит.

7. Зелений чай

Зелений чай бадьорить не гірше, ніж кава. Не забувайте про це, якщо вирішите за порадою деяких зірок випити чашку міцного зеленого чаю перед сном для активізації метаболізму. Не виключено, що обмін речовин ви дійсно активізуєте, але заснути вам навряд чи вдасться.

8. Обліпиха

В корі обліпихи міститься серотонін – речовина, яку називають гормоном радості. Щоб підняти настрій, додайте в чай трохи соку з ягід (він зміцнить імунітет завдяки високому вмісту вітаміну С) і кори обліпихи. Бета-каротин, вітамін для очей, поліненасичені жирні кислоти – перешкоджають утворенню холестеринових бляшок, зберігає еластичність судин.

9. Звіробій

найефективніший рослинний антидепресант. Він знижує рівень кортизолу – гормону стресу, підвищує вироблення норадреналіну, серотоніну і допаміну – антистресових гормонів.

10. Маралів корінь

Він вважається природним адаптогеном, який допомагає організму легше переносити зміни погоди, стимулює імунну систему, покращує пам'ять і увагу. Змішайте в рівних пропорціях маралів корінь, листя малини, суниці, чорної смородини, квіток звіробою і чебрецю. Цей "чарівний" напій володіє потужним тонізуючу дію, відновлює обмін речовин і підвищує настрій.

Нагадаємо, названо продукти, які продовжують життя.