ru ua

До, під час або після їжі: Супрун розвінчала популярний міф про воду

До, під час або після їжі: Супрун розвінчала популярний міф про воду Фото: Уляна Супрун (kmu.gov.ua)

Багато хто впевнені, що під час прийому їжі не рекомендується вживати рідину

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчала популярний міф про те, що під час їжі пити шкідливо. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Популярнішим обговорення скільки потрібно пити води, є тільки дискусії, як її потрібно вживати з їжею – до, під час або після. Сюрприз: їжу можна запивати водою, а можна і не пити. Головне правило – пити, коли хочеться!" – написала вона.

"Споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі. Немає єдиної норми споживання рідини, адже наша потреба в гідрації залежить від температури і вологості навколо, нашої активності, фізичного стану (наприклад, вагітним жінкам і годуючим матерям необхідно пити більше), і їжі, яку ми їмо", - зазначила Супрун.

Вона додала, що важливо звертати увагу на колір сечі.

"Надійним показником достатньої гідрації є колір сечі – вона повинна бути солом'яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про сильної нестачі води. Втім, літні люди і діти погано розрізняють сигнали тіла жаги, і більше ризикують зазнати зневоднення. Тому їм слід нагадувати про пиття", - написала в. о. міністра охорони здоров'я.

Супрун попередила, що для дітей втрата води є більш критично, оскільки їх тіло містить більше рідини.

"Діти активно рухаються, і більше втрачають вологу через шкіру. Діти, які пили достатньо, в тестах на увагу і пам'ять мали кращі результати. Недостатня гідрація призводить до запорів, поганому травленню, агресії і просто, здавалося б, безпричинним примх. Дітям радять споживати воду протягом усього дня, і особливо під час активних ігор або занять спортом", - зазначила вона.

Супрун додала, що немовля від восьми місяців бажано вживати 150 мл/кг ваги в день, дошкільнятам – 100 мл/кг ваги в день, підліткам – 50 мл/кг ваги в день.

До, під час або після їжі: Супрун розвінчала популярний міф про воду

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун поділилася порадами, як привчити дитину правильно харчуватися.

За її словами, діти повинні їсти корисні продукти свідомо. Не варто поєднувати в одній страві улюблені та нові компоненти, інакше нове дитина не їстиме.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун