ua en ru

Доктор Комаровський розповів, чи можна гуляти з дитиною при застуді

Доктор Комаровський розповів, чи можна гуляти з дитиною при застуді Фото: Доктор розповів про ситуації, коли не варто боятися прогулянки (Pozitif Anne)

Ситуації, коли гуляти не можна, зустрічаються в сотні разів рідше, ніж ситуації, коли гуляти необхідно

Відомий педіатр Євген Комаровський впевнений, що простудні захворювання у дітей - абсолютно не привід сидіти вдома: на вулицю виходити не тільки можна, а навіть потрібно.

На своїй Facebook-сторінці доктор розповів про ситуації, коли не варто боятися прогулянки, а коли, все ж, краще поберегтися.

"Не можна при гострому періоді інфекційних хвороб - коли дійсно погано: висока температура, слабкість, біль. Не можна при деяких, досить рідкісних хворобах, коли необхідний суворий постільний режим (типовий приклад - дифтерія). Не можна, коли хвороба заразна, та й то не завжди (якщо дитина - син лісника, то кір не заважає прогулянкам у лісі)", - написав доктор.

Він зазначив, що свіже повітря сприяє одужанню, і цей фактор особливо актуальний при хворобах дихальних шляхів. Тому, за словами доктора, гуляти треба, правда, обережно - тут важливіше не можливість рухатися, а можливість дихати повітрям, вільним від домашнього пилу. Тому потрібно тепліше одягатися і уникати "бігання-стрибання". Якщо складно, то можна просто постояти на балконі.

СИТУАЦІЇ, КОЛИ ГУЛЯТИ не МОЖНА, ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ В СОТНІ РАЗІВ РІДШЕ, НІЖ СИТУАЦІЇ, КОЛИ НЕОБХІДНО ГУЛЯТИ. Не можна в гострому пер...

Опубліковано Доктором Комаровським 8 січня 2017 р.

"При багатьох хворобах, що супроводжуються підвищеним утворенням в дихальних шляхах слизу (коклюш, круп, обструктивний бронхіт), чисте прохолодне повітря є більш важливим фактором у лікуванні, ніж всі ліки разом узяті. Але ще важливіше інше: прохолодне повітря - ефективний спосіб надання невідкладної допомоги при будь-яких проблемах зі здоров'ям, що характеризуються скаргою "важко дихати". До прибуття лікаря - бігом на вулицю", - резюмував Комаровський.

Раніше доктор Комаровський спростував думку про неефективність вакцинації в розпал епідемії.