ua en ru

Карантин у Києві: Доктор Комаровський розповів, як уберегтися від грипу

Карантин у Києві: Доктор Комаровський розповів, як уберегтися від грипу Фото: Доктор Комаровський

За словами лікаря, краще зробити щеплення від наявних штамів вірусу, ніж взагалі не проводити вакцинацію

В умовах карантину в Києві знаменитий український лікар Євген Комаровський вважає, що щоб уникнути захворювання на грип у холодну пору року слід по можливості робити щеплення наявними в країні вакцинами.

Про це лікар розповів у статті "Правда про грип, ГРВІ та важливі поради", передає "Вечірній Харків".

Профілактика

"Зробити щеплення можна тільки від сезонного грипу. Проте мати захисні антитіла до тих трьох вірусів, які входять до складу сезонної вакцини, краще, ніж не мати взагалі ніяких. Є можливість прищепитися (прищепити дитя) - прививайтесь, але за умови, що, по-перше, ви здорові, а, по-друге, для вакцинації не треба буде сидіти в такій натовпі в поліклініці. Останнє положення робить ваші шанси на адекватну вакцинацію примарними", - вважає доктор Комаровський.

Лікар також зазначив, що ліків з доведеною профілактичною ефективністю немає і традиційні підручні засоби профілактики, такі як цибуля, часник або стимулятори імунітету не здатні захистити від респіраторного вірусу.

Карантин у Києві: Доктор Комаровський розповів, як уберегтися від грипу

Фото: За можливості слід проводити вакцинацію від грипу

На думку Євгена Комаровського, слід утриматися від відвідування масових заходів, а також відмовитися від рукостискань на період активності вірусів.

"Руки хворого - джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою, - здрастуй, ГРВІ", - пояснює авторитетний медик.

Карантин у Києві: Доктор Комаровський розповів, як уберегтися від грипу

Фото: При ГРВІ руки хворого можуть бути джерелом зараження

Крім того, доктор Комаровський також радить стежити за станом слизових оболонок дихальних шляхів.

"Якщо слиз і слизові оболонки пересихають, робота місцевого імунітету порушується, віруси з легкістю долають захисний бар'єр ослабленого місцевого імунітету, і людина захворює з багато разів більшою мірою вірогідності. Головний ворог місцевого імунітету - сухе повітря, а також ліки, здатні висушувати слизові оболонки. Зволожуйте слизові оболонки: 1 чайна ложка звичайної кухонної солі на 1 літр кип'яченої води. Заливаєте в будь-якій флакон і регулярно пшикаете в ніс. Для тієї ж мети можна купити в аптеці фізіологічний розчин або готові сольові розчини для введення в носові ходи", - пише лікар.

Лікування

При лікуванні захворювання доктор Комаровський порадив тепло одягатися, не переїдати, багато пити, а також утриматися від самолікування, спроб збити температуру аспірином і не намагатися лікувати ГРВІ антиалергічними засобами або антибіотиками.

"При ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) ніякі відхаркувальні засоби не потрібні - вони тільки підсилять кашель. Ураження нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії) не мають до самолікування ніякого стосунку. Тому самостійно ніяких "лазолванов-мукалтинов" і т. п. Протиалергійні засоби не мають до лікування ГРВІ ніякого відношення. Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики не зменшують, а збільшують ризик ускладнень. Всі інтерферони для місцевого застосування - ліки з недоведеною ефективністю або "ліки" з доведеною неефективністю", - стверджує лікар.

Карантин у Києві: Доктор Комаровський розповів, як уберегтися від грипу

Фото: При захворюванні не слід займатися самолікуванням

Нагадаємо, про заходи обережності у зв'язку з вірусом свинячого грипу можна дізнатися зі статті "Свинячий грип: симптоми, лікування, профілактика".