ua en ru

Губить людей не пиво: розвінчуємо міфи про хмільний напій

Губить людей не пиво: розвінчуємо міфи про хмільний напій Фото: Пиво не повнить тих, хто п'є його правильно

Прийнято вважати, що пиво призводить до ожиріння, проте калорій в цьому напої навіть менше, ніж в "невинному" фруктовому соку. Вся справа в культурі споживання

На жаль, далеко не кожен чоловік може похвалитися ідеальними "кубиками" преса. У появі малопривабливих жирових складок на животі прийнято звинувачувати малорухливий спосіб життя, генетику, непомірність в їжі і, звичайно, пиво, "на честь" якого навіть примудрилися назвати таке неприємне явище, як "пивний живіт".

Styler вирішив поспішити на допомогу несправедливо скривдженій хмільного напою і обілити його горде ім'я

Губить людей не пиво: розвінчуємо міфи про хмільний напій

Отже, почнемо з фактів. З усіх алкогольних напоїв пиво - низькокалорійний. Калорій в ньому навіть менше, ніж у фруктових соках. Наприклад, келих світлого пива в 250 мл містить приблизно 112 ккал, а такий же обсяг апельсинового або виноградного соку - 135 ккал. З келихом червоного вина ви випиваєте 185 ккал, стільки ж сухого шампанського "обходиться" в 212 ккал. Горілка калорійніше пива в кілька разів: всього в 100 мл цього міцного спиртного міститься 275 ккал - більше, ніж півлітра пива.

Тепер придивимося до закуски. 100 грам картопляних чіпсів або солоних горішків містять близько 500 ккал - майже як цілий літр пива. А що таке 100 грам закуски для здорового чоловіка з гарним апетитом? Правильно, майже ніщо, так що давайте відразу помножити ці цифри на два, якщо не три.

Губить людей не пиво: розвінчуємо міфи про хмільний напій

До речі, про апетит: під дією будь-якого алкоголю він неодмінно спричиниться. Таке підступне властивість спиртного.

І що ми маємо в підсумку? Келих-другий пива, кілька пачок снеків, а потім ще і ситний вечеря проти ночі... Після такої "трапези" сили залишаються лише на те, щоб доповзти до дивана і заснути. Якщо подібний сценарій у вашому житті повторюється регулярно, за жировими складками на животі справа не стане. Якщо, звичайно, ви не щасливий володар аномально швидкого метаболізму і залізного здоров'я.

Що ж робити, запитаєте ви? Відповідаємо.

Як пити пиво і не поправитися:

1) Не зловживати. Не напиватися, а смакувати, розтягувати задоволення і насолоджуватися смаком обраного сорту. Келих хмільного напою в затишному пабі з хорошою компанією і під смачну їжу виявиться набагато корисніше, ніж дві-три пляшки, випиті одна за одною на дивані перед телевізором.

Губить людей не пиво: розвінчуємо міфи про хмільний напій

2) Не переїдати. Не заїдати пиво, а запивати їжу пивом. До речі, це правило стосується будь-якого алкоголю: адже не дарма на правильних вечірках вам спочатку запропонують холодні закуски і тільки після цього - напої.

Губить людей не пиво: розвінчуємо міфи про хмільний напій

До речі, існує безліч рекомендацій з підбору до різних сортів пива "правильної" закуски, яка допоможе повністю розкрити весь спектр смаку і запаху хмільного напою. А ще часто це якраз та їжа, якою можна втамувати голод без небезпечного впливу на фігуру. Приміром, лагери відмінно поєднуються з сосисками або шніцелями; до елю з світлого солоду добре підійде курка-гриль з овочевим салатом; а стаут - ідеальний напій для барбекю. Універсальної закускою для багатьох сортів пива також вважаються сири: і як один з інгредієнтів (в салатах, наприклад), і як окрему страву.

3) Вести активний спосіб життя. Ні в кого не викликає сумнівів той факт, що регулярні заняття спортом позитивно впливають на фігуру і допомагають боротися з наслідками непомірності в їжі і алкоголь. Зрозуміло, ніхто не змусить вас робити вправи на прес або віджиматися відразу після келиха пива. Навпаки, в стані сп'яніння займатися фізичними навантаженнями вкрай небажано. Влаштуйте невелику - хвилин на 20-30 - приємну прогулянку після веселої зустрічі з друзями.

Губить людей не пиво: розвінчуємо міфи про хмільний напій

А ось вже на наступний день перед походом в тренажерний зал або, наприклад, традиційної пробіжкою не зайвим буде підрахувати, скільки зусиль доведеться витратити, щоб спалити вчорашній перебір калорій.

Наприклад, півлітра пива - 225 ккал - "обійдеться мінімум в 20 хвилин швидкої ходьби або легкого бігу підтюпцем; любителям басейну доведеться проплавать активним стилем не менше 15 хвилин; велосипедистові - крутити педалі не менше 13 хвилин на швидкості 12 км/ч.

Губить людей не пиво: розвінчуємо міфи про хмільний напій

А от щоб спалити ще 500 ккал, отриманих від поїдання за пивом 100-грамової пачки чіпсів або горішків, множте ці показники на два і додавайте до попереднім. І, зрозуміло, не забувайте якомога частіше виконувати різні вправи на зміцнення преса.

Не відмовляйте собі в насолоді улюбленим напоєм, робіть це правильно - і нехай ваш живіт завжди буде в хорошій формі!