ua en ru

В чому ходити на фітнес: поради експертів

В чому ходити на фітнес: поради експертів Фото: Правильно підібрана одяг - перший крок до ідеальної спортивній формі

Один з головних жіночих питань "що вдягнути?" виникає також і при виборі спортивної форми. Наша стаття допоможе вам не розгубитися у всьому розмаїтті одягу для фітнесу

Зручність є однією з головних умов ефективного проведення тренування в спортивному залі. Ключовий фактор у цьому питанні займає одяг. Від неї залежить не тільки ваш настрій, але і рівень розподілу температури тіла, робота потових залоз, серцево-судинної системи. Саме від цього залежить ефект від виконання фізичних вправ.

Основні вимоги до підбору спортивного одягу

Експерти в області фізичної культури стверджують, що до вибору речей для заняття спортом слід підходить вкрай серйозно. Дуже важливо почуття комфорту під час спортивних занять. Ви повинні правильно підібрати собі те, в чому потрібно ходити на фітнес. Для цього потрібно враховувати наступні рекомендації.

- Зручність понад усе. Одяг не повинен сковувати ваші рухи і заважати виконанню вправ;

- У вибраній вами одязі не повинно бути жарко. Для занять фітнесом її потрібно небагато, так що намагайтеся носити тільки необхідні речі;

- Вашому тілу необхідно дихати. Пам'ятайте, що під час тренувань ви будете потіти, так що вибирайте речі з матеріалу, що пропускає вологу;

- Слід носити тільки підходящий розмір. Маленька одяг буде сковувати рухи, доставляючи величезний дискомфорт;

- Предмети одягу повинні бути естетично красивими і якісними. Таким чином, ви будете почувати себе більш впевнено на тренуваннях.

Вибираємо матеріал

Спортивний одяг краще підбирати з спеціалізованих матеріалів. Бавовна в цьому випадку - один з кращих варіантів. Речі з такого матеріалу відмінно пропускають вологу і дозволяє тілу дихати. Бавовна - природний матеріал. Він не викликає шкірних подразнень та алергічних реакцій.

В чому ходити на фітнес: поради експертів

Фото: Одяг для тренувань повинна добре тягнутися і не сковувати рухи

Головним недоліком бавовняних речей є зайве намокання при інтенсивних тренуваннях. Це викликає прилипання одягу до тіла і сковування рухів. Крім того, речі з бавовни досить недовговічні. Вони швидко втрачають колір і протираються.

На ринку спортивних товарів існує багато спеціальних синтетичних тканин, орієнтованих на спортивний одяг. Вони володіють великим запасом еластичності і зручністю шкарпетки. Речі з таких тканин зберігають свою форму тривалий час. Сам матеріал володіє наступними позитивними якостями:

- дає шкірі дихати;

- виводить вологу;

- зберігає сухість.

Зустрічаються і такі тканини, які практично не пропускають вологу. Їх рекомендується носити на тренуваннях тим, хто хоче позбутися зайвих кілограмів.

Одяг з синтетичного матеріалу (навіть спеціалізованого) не рекомендується носити людям з різними шкірними захворюваннями. Тканина може посилити подразнення і викликати небажані наслідки. Перед тим як вирішувати, що краще ходити на фітнес, порадьтеся з фахівцем. Для повсякденних тренувань краще вибирати ті речі, які виготовлені з різних поєднань натуральної і синтетичної тканини.

Категорії спортивного одягу

Вибір "верхніх" речей багато в чому залежить від того, яким саме видом фітнесу ви займаєтеся. У загальному випадку список виглядає наступним чином:

- спортивна блузка;

- боді або купальник;

- футболка;

- топ.

Слід ретельно підібрати кольори. Головна проблема в тому, що під час фізичних навантажень виділяється піт і багато видів одягу стають прозорими. Отже, ваша груди може бути виставлена на загальний огляд публіки. Багатьох жінок такий факт бентежить. У такому випадку краще вибрати речі темних тонів. Ідеально підійдуть чорний і темно-синій колір.

Придбання готових комплексів одягу варто уникати. Тренера з фітнесу рекомендують вибирати речі строго під свої параметри і не зациклюватися на питаннях вибору одного бренду або серії. Таким чином, ви забезпечите собі комфорт на всю тренування.

Речами для низу прийнято вважати наступні види одягу:

- шорти;

- легінси;

- спортивні штани;

- широкі штани;

- бриджі.

Купувати дорогі бренди також не варто. Міняти верх необхідно мінімум раз в 6 місяців. Цьому сприяє кілька причин. По-перше, параметри вашого тіла будуть мінятися в кращу сторону і, можливо, через цей час у вас буде зовсім інший розмір. По-друге, часті тренування створюють необхідність регулярного прання одягу. Цей процес істотно порушує її структуру, що призводить до псування речей.

Як правильно вибрати взуття для фітнесу

Багато жінок цікавляться, в якому взутті ходити на фітнес? Підбирати такі речі, необхідно з ще більшою уважністю. У випадку з такими речами, про універсальних моделях потрібно забути. Взуття повинна бути підібрана строго під той вид тренувань, якими ви займаєтеся.

В чому ходити на фітнес: поради експертів

Фото: Взуття для занять спортом повинна бути строго підібрана під конкретну тренування

На ринку існують спеціальні фітнес-кросівки, які підійдуть для занять в тренажерному залі. З ними можна легко виконувати кардіотренування, зарядку і так далі. Однак для йоги і всіх видів єдиноборств таке взуття точно не підійде. Якщо ви відвідуєте такі заняття, варто врахувати такі критерії, як легкість і точність розміру. При особливо рухомих заняттях фітнесом взуття повинна щільно утримувати голеностоп.

Різна одяг для різних видів фітнесу

Спортивний спосіб життя стає усе більше популярним. Тепер заняття фітнесом стали користуватися попитом не тільки серед заможних людей, але і серед представників середнього класу. Це пов'язано з тим, що люди почали розуміти, що здоров'я - перш за все. Популярними видами фітнесу є наступні:

- кроссфіт;

- пілатес;

- Step-аеробіка.

Взуття для кроссфита повинна бути багатофункціональною. Справа в тому, що цей вид фітнесу побудований на інтенсивних заняттях. Вам доведеться бігати, стрибати і навіть виконувати силові вправи. Підошва відповідних кросівок не повинна бути занадто товстою, але мати хорошу жорсткість. Взуття повинна надійно фіксувати ваші ноги, а матеріал також необхідно вибирати дихаючий.

Для занять пілатесом цілком підійдуть моделі кросівок, підошва яких виготовлена з натуральної шкіри і максимально гнучка. Верх такого взуття зазвичай виготовляється із замші або шкіри в залежності від бренду і від ціни виробу. Незалежно від матеріалу і підошви кросівки повинні бути максимально легкими. Таке взуття можна використовувати і для йоги.

Для популярної в сучасному світі Step-аеробіки краще придбати яскраві і короткі шорти і топи. Проте простежте за тим, щоб вони не обмежували ваші рухи.

Фото: При виборі спортивного одягу потрібно враховувати вид фізичної активності

Не рекомендується купувати дешеву взуття. При інтенсивних тренуваннях вона швидко зноситься. Вам доведеться витрачати гроші на нову. Однак, якщо ви вирішили придбати дешеві кросівки, перший час вони можуть істотно натирати ногу. Убезпечити себе від такого явища можна з допомогою простого пластиру. Його варто наклеїти на місці тертя вашої ступні і взуття.

Під час занять будь-яким видом фітнесу необхідно носити шкарпетки. Вони не тільки здатні увібрати в себе вологу, але й уберегти від зайвого натирання стоп. Перевагу краще віддавати бавовняним речей. Вони повинні містити невелику кількість еластану.

Аксесуари для фітнесу

Для того, щоб ваша спортивна життя була максимально комфортною, рекомендується користуватися різними аксесуарами. Вони грають як захисну, так і допоміжну роль. Наприклад, спеціальні рукавички зможуть не тільки ефективно захистити ніжні жіночі ручки, але і забезпечити надійний обхват спортивних снарядів. Це зводить до мінімальної ймовірності отримати травму або вивих кінцівок.

Пов'язка на голову також входить в число корисних речей для спортивних тренувань. Вона оберігає очі від попадання в них поту. Під час спеки, вправах на свіжому повітрі або при виконанні кардіотренувань - незамінний додаток в чому ходити на фітнес жінкам. На ринку пов'язки можна знайти різного розміру, кольорів і дизайну.

Не варто забувати про те, що інтенсивні тренування вимагають постачання організму водою. Фахівці рекомендують випивати від 200 до 300 мл води кожні 10 хвилин спортивного заняття. Кращий варіант - це придбати іменну пляшечку зі спеціальним дозатором. Її дуже зручно носити сумки, тримати в руці під час бігу і зберігати в надійному місці.

Такі вироби створені таким чином, щоб можна було пити воду і не проливати її на підлогу або одяг (або на інших тренуються). Питної резервуар повинен бути строго індивідуальним. Можна наклеїти на нього спеціальну бирку з вашим ім'ям. За допомогою подібного вироби ви завжди будете забезпечені необхідною кількістю води. Такий підхід - основа для вашого здоров'я, гарного та спортивного тіла.

Догляд за спортивними нарядами

Як і вся одяг, речі спортивного призначення вимагають догляду. Головний нюанс - питання гігієни. Під час виконання силових вправ виділяється багато поту. Це призводить не тільки до пошкодження тканини, але і до появи різноманітних захворювань шкіри. Саме з цієї причини спортивний одяг необхідно часто прати і очищати від забруднень.

Зберігати вироби слід чистими і в розправленому стані. Потрібно убезпечити їх від додаткового впливу вологи. Речі, що володіють специфічним запахом, також варто прибрати від спортивного одягу.

Правила прання диктує ярлик, розташований на кожній речі. На багатьох спортивних виробах вказана машинне прання. Прати такі речі слід в пральній машині при температурі від 30 до 40 градусів за Цельсієм. Краще використовувати миючі засоби м'якої дії, що не містять відбілюючих речовин.

Кожну річ краще прати окремо. Полоскання і всілякі механічні впливи повинні відповідати програмі делікатного прання або помірною програмі. Полоскати речі потрібно з великою ретельністю. Залишки прального порошку можуть значно зіпсує колір одягу під час сушіння. Краще додавати у воду спеціальні засоби, що нейтралізують статичну електрику.

Віджимати спортивні речі на центрифузі і викручувати їх вкрай не рекомендується. При наявності спеціального символу ручного прання можна випрати одяг руками без замочування. Температура води повинна бути від 30 до 40 градусів Цельсія. Пам'ятайте, що одяг з натуральних матеріалів після прання може дати осадку.

Як правильно сушити і прасувати спортивні речі після прання

У чому правильно ходити на фітнес і як прати таку одяг вже ясно. Тепер необхідно правильно висушити спортивні вироби, випрасувати їх і сміливо йти на тренування. Сушити речі з допомогою машинної сушки можна лише в тому разі, коли це не заборонено відповідним ярликом. Фахівці не рекомендують робити це: дана операція значно саджає одяг.

В іншому випадку, речі можна повісити в розправленому стані і дати стекти воді. Слідкуйте за тим, щоб виріб не піддавалося різким температурним перепадам. Якщо ви маєте справу з трикотажем, то такий одяг можна помістити на чисту і суху тканину і прикрити нею ж. Процес сушіння піде швидше, якщо ви будете притискати окремі частини виробу руками. Зайва волога віддаляється за відносно короткий проміжок часу. Трикотажний одяг вішати не рекомендується.

В окремих випадках можна видаляти плями без прання. Якщо забруднення свіже, можна акуратно зняти річ і плавними промокальними рухами прибрати пляма. Не слід терти поверхню тканини. Таким чином ви тільки погіршить ситуацію. Краще використовувати якісний плямовивідник і щітку для очищення бруду навколо плями.

Гладити спортивні речі (якщо цей процес не заборонений) слід з боку вивороту. Праска при цьому повинен бути переключений в помірний або мінімальний режим. Його температура не повинна перевищувати 1500 градусів Цельсія.

Деякі речі рекомендується прасувати, попередньо накривши їх чистою тканиною. Це значною мірою покращує ефект і робити весь процес більш безпечним для тканини.

Носіть тільки якісні речі і займайтеся улюбленим видом спорту. Це є запорукою вашого здоров'я та краси.