Ходити ближче до стін: рятувальник розповів, що робити при падінні через ожеледицю
Найнебезпечнішим вважається падіння на спину
В зимову погоду до травматологів частішають скарги. Через слизьку дорогу люди часто ламають руки і ноги. Рятувальник розповів, як надати першу допомогу при падінні та що зробити, щоб його уникнути.
Про це повідомляє медичний портал "Добрий доктор".
Рятувальник та інструктор курсів з надання першої медичної допомоги Андрій Абрамов вважає, що знання елементарних правил надання першої допомоги просто необхідно.
Насамперед, рятувальник виділив одне правило: допомога в таких випадках повинна відбуватися за принципом "від гіршого". Таким чином, потрібно надавати допомогу виходячи з припущення, що у потерпілого є перелом.
Він підкреслив, що не можна виправляти вивих самостійно.
"Необхідно зафіксувати положення кінцівки, яке є. У будь-якому разі не треба намагатися випрямити руку або ногу, вправляти вивих - цим можна тільки нашкодити. Скажімо, якщо людина пошкодила руку, вона інстинктивно притискає її до тулуба, тому не варто насильно "відривати" її - треба зафіксувати руку з допомогою шалика або іншим способом саме притиснутою до тулуба. Якщо травмувалася нога, її треба також знерухомити - або за допомогою еластичного бинту, або шини (якою може бути будь-який пiдручний матерiал -- згорнутi журнали чи газети, картон, дошка). При цьому манiпуляцiї не повиннi завдавати додаткового болю", - розповів Абрамов.
Найбільш небезпечним вважається падіння на спину. Коли людина вдаряється головою або спиною, він може отримати навіть перелом основи черепа.
"Найбiльш серйозною травмою, якої можна зазнати при падiннi, є перелом основи черепу. Таке трапляється, коли людина падає на спину та вдаряється головою об землю чи бордюр. При цьому у потерпiлого можуть бути змiни свiдомостi, сильний головний бiль, носова кровотеча або затруднення дихання. В такому випадку треба зафiксувати голову та хребет (так, щоб голова не поверталася i не нахилялася), зебезпечити повний спокiй та обов'язково викликати швидку допомогу", - зазначив рятувальник.
Якщо ж падіння обійшлося невеликим забоєм або синцем, фахівець рекомендує прикласти лід, який знеболить ушкоджену ділянку. Однак він застерігає, що при будь-яких ударах і травмах слід звернутися до лікаря.
Також експерт розповів, як запобігти падіння. Не постішати, ступати на всю стпу та бути обережним - такими є основні правила. Спеціаліст рекомендує ходити по узбіччям тротуарів ближче до стін будинків, огороджень або стовпів. У разі падіння їх можна використати як опору.
До речі, киян попередили, що зима почнеться з бурі та ожеледиці.