ua en ru

"Маємо статистику просто жахливу": стало відомо, чим загрожують електронні сигарети

"Маємо статистику просто жахливу": стало відомо, чим загрожують електронні сигарети pixabay.com/lindsayfox

Все більше підлітків пристрастилися до куріння

Стало відомо про небезпеку електронних сигарет для українців. Про це повідомляє ТСН.

За офіційними даними Всесвітньої організації здоров'я, кожен п'ятий підліток в Україні залежний від нікотину через електронні сигарети.

"У дітей викликається залежність саме від нікотину. Це вплив на нервову систему, насамперед на розвиток головного мозку, тобто це орган, який ще не сформований в дитячому віці, а формується аж до 24-25 років. Споживання нікотину у вигляді цих вейпов негативно відбивається на розумовій діяльності", - зазначив заступник Генерального директора Центру громадського здоров'я та нагляду за неінфекційними хворобами МОЗ України Владислав Збанацький.

При цьому склад рідини в електронних сигаретах залишається невідомим. В Івано-Франківську з-за цього постраждало шість підлітків. 12-річну дівчинку госпіталізували в лікарню після того, як її однокласник приніс у школу вейп і, намагаючись заправити сигарету, розлив рідину. В результаті діти отруїлися невідомою речовиною.

"У нас дикий ринок, неврегульовані електронні сигарети і діти вже долучаються до куріння в ранньому віці. Ми маємо статистику просто жахливу: якщо у нас п'ять років тому лише 2-4% дітей пробували електронні сигарети, то нині кожний п'ятий учень вже є курцем електронної сигарети", - розповів Андрій Скіпальський, голова правління ГО "Життя".

У багатьох країнах намагаються врегулювати це питання на законодавчому рівні. Так, у США повністю заборонено продаж електронних сигарет дітям.

Раніше Супрун розповіла, як кинути палити і не набрати зайву вагу.

"Коли людина відмовляється від сигарет, організм повертається до звичного режиму роботи, тому набрати кілька кілограмів після відмови від них - звичний процес. Особливо, якщо з допомогою їжі намагатися позбутися від бажання закурити", - додала вона.

В яких місцях України найкраще провести травневі свята