ru ua

Кір в Україні: доктор Комаровський про профілактику хвороби

Кір в Україні: доктор Комаровський про профілактику хвороби Євген Комаровський (фото: РБК-Україна)

Кір в Україні стала однією з головних тем, яку активно обговорюють жителі нашої країни останнім часом

Кір в Україні "ставить рекорди". Як пишуть ЗМІ, захворюваність на кір в Україні зросла у 2017 році в 43 рази порівняно з 2016 роком.

Спалах інфекційного захворювання торкнувся багатьох українських міст. Влада обмежує відвідування шкіл і дошкільних установ.

Як розповів відомий український лікар Євген Комаровський на своєму сайті komarovskiy.net, кір - типова вірусна інфекція, вірус, що викликає кір, має цілий ряд дивовижних особливостей.

Він підкреслює, що якщо людина, що раніше на кір не хворіла, буде контактувати з хворим на кір (зрозуміло, в той час, коли хворий заразний) - ймовірність захворіти самому надзвичайно висока.

Кір передається повітряно-крапельним шляхом, а навколо хворого знаходиться величезна кількість вірусів, які з потоками повітря можуть поширюватися на досить-таки пристойні відстані - в сусідні кімнати, на інші поверхи.

Заходи профілактики кору, за словами Комаровського, "ґрунтуються на здоровому глузді і цілком очевидні".

Вірус кору проникає в організм людини через слизові оболонки очей і верхніх дихальних шляхів. Вірус відчуває особливу пристрасть до клітин центральної нервової системи, слизових оболонок кишечника і дихальних шляхів.

Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби проходить зазвичай 8-10 днів, іноді інкубаційний період подовжується до трьох тижнів, але коротше 7 днів він ніколи не буває.

Починається кір з підвищення температури, головного болю, кашлю, нежиті.

Досить типовим є також ураження очей - сльозотеча, кон'юнктивіт. Всі ці симптоми дуже нагадують ГРЗ, зберігаються 2-3 дні (іноді 5-6 днів), після чого виникає висип - рожеві цятки, які, зливаючись одна з одною, перетворюються в плями і, з'явившись спочатку на голові (за вухами, на обличчі), повільно опускаються вниз і протягом двох-трьох днів добираються до ніг.

Комаровський розповів також про те, що потрібно знати про цю хворобу.

По-перше, кір викликає істотне зниження імунітету. Тобто, на тлі кору дуже легко підхопити ще яку-небудь інфекцію (як правило, бактеріальну). Тому чистоті і обмеженню контактів з іншими людьми має приділятися першочергова увага.

Також при кору відзначається різке зниження в організмі дитини вмісту вітаміну А і вітаміну С (аскорбінової кислоти), що може сприяти виникненню ускладнень. Вживання цих вітамінів під час хвороби обов'язково, а почати краще вже тоді, коли тільки виникла загроза захворіти - наприклад, якщо у дитячому садку у когось з дітей кір.

Хвора на кір дитина заразна вже за 1-2 дні до виникнення перших ознак хвороби і перестає бути такою через 5 днів після появи висипки.

Крім того, Комаровський нагадує: щеплення від кору - це, по своїй суті, штучне зараження дитини вірусом, але дуже ослабленим.

"Приблизно у 10% дітей з 6 по 20 день після щеплення можуть відзначатися слабкі реакції у вигляді підвищення температури, а іноді появи кон'юнктивіту і невеликої висипки. Ці симптоми зберігаються 2-3 дні, після чого все благополучно проходить - спрощено кажучи, дитина переносить дуже легку форму кору. Принципово важливим є той факт, що при виникненні будь-яких ознак кору після щеплення дитина абсолютно не заразна і може абсолютно спокійно відвідувати дитячий колектив", - каже Комаровський.

Додамо, що шанси захворіти на кір повторно дуже невеликі й не перевищують 0,5-1%.

До речі, Styler вирішив поцікавитися у киян, як вони ставляться до вакцинації проти кору, як бережуть себе і своїх дітей.