ua en ru

Кір в Україні: лікарі розповіли про особливості небезпечної хвороби

Кір в Україні: лікарі розповіли про особливості небезпечної хвороби Фото kyivcity.gov.ua

За словами лікарів, вберегтися від хвороби можна лише за допомогою вакцинації

Лікарі розповіли про небезпеку кору і те, як запобігти захворювання небезпечною хворобою. Про це передає "Обозреватель".

В Україні зареєстровано 8 нових смертей з початку року, які настали від кору.

Кір - гостре інфекційне захворювання, спричинене вірусом. Лікарі відзначають, що хвороба має високий рівень контагиозности - близько 100%, а це означає, що будь-який, хто контактував з носієм вірусу, також гарантовано захворіє.

Медики виділили основні симптоми кору на перших стадіях захворювання: гострий початок - різко піднімається температура може досягати 40 градусів; подразнення слизової оболонки очей, світлобоязнь і сльозотеча; чхання та кашель; біль у горлі; діарея.

Також на тілі хворого з'являється висип. Висип має вигляд дрібних точок червоного кольору, оточених плямкою. Висип може зливатися і утворювати великі ділянки. Висипання починається з шкіри обличчя, шиї, дільниць за вухами. Через 1-2 дні висип поширюється на тулуб, а потім - на кінцівки. Тривалість висипання 5-6 днів.

Кір має тяжкий перебіг, що значно підриває сили організму. Однак найбільш небезпечні ускладнення кору, які зачіпають життєво важливі органи і можуть призвести до незворотних наслідків. Серед ускладнень кору: пневмонія, стеноз гортані, коровий енцефаліт і менінгіт - ураження головного мозку, отит, гепатит, запалення лімфатичних вузлів, загострення хронічної патології.

Дані стани можуть мати катастрофічні наслідки для організму.

За словами лікарів, вберегтися від хвороби можна лише за допомогою вакцинації. Якщо існують вагомі протипоказання до екстреної вакцинації - вагітність, імуносупресія (виражений дефіцит імунітету), профілактика проводиться іншим методом. Для цього використовують людський імуноглобулін.

Щеплення роблять у віці 1 та 6 років, згідно з календарем вакцинації. Ревакцинація відбувається в підлітковому віці - від 15 до 17 років.

Лікарі закликають не думати, що кір - безневинна дитяча інфекція, а серйозно ставитися до цієї хвороби.

Нагадаємо, що в Одеській області підтвердили дві смерті дітей від кору.