ua en ru

У Кривому Розі заразилися вірусом Коксакі 14 осіб

У Кривому Розі заразилися вірусом Коксакі 14 осіб Фото: Шприц (pixabay.com)

Хворі проходять стаціонарне лікування

Станом на 17 серпня, в інфекційній лікарні Кривого Рогу (Дніпропетровська область) знаходяться 14 пацієнтів, у яких діагностували вірус Коксакі. Всі вони проходять стаціонарне лікування. Про це повідомляє krivbass.city.

Хворобу везуть з Туреччини відпочиваючі. Підхопити Коксакі можуть і дорослі, і діти. Найбільше схильні до цього захворювання маленькі діти, юнаки та дорослі чоловіки.
Хворі проходять стаціонарне лікування. Також спалахи захворювань нещодавно спостерігалися в Чернівцях, у Чортківському районі Тернопільської області і в Сумах.

Як заявляють у Міністерстві охорони здоров'я України, в цілому ситуація по країні контрольована.

Коксакі відноситься до так званих ентеровірусів. Тобто підхопити його можна через воду, повітряно-крапельним шляхом і через погано вимитий посуд. Тому найкращий спосіб вберегтися – дотримуватися елементарної гігієни. Пити багато води. А ось ліків вживати не радять. Панікувати через Коксакі, кажуть медики, не варто, оскільки епідеміологічний поріг не перевищено. І однозначно називати вірус турецьким, українські епідеміологи не поспішають. Кажуть, така хвороба траплялася в Україні і раніше.

Нагадаємо, що на одному з курортів в Туреччині українська сім'я підхопила вірус Коксакі.