ua en ru

Куріння чоловіків викликає хронічні хвороби у дітей

Куріння чоловіків викликає хронічні хвороби у дітей Фото: Палить людина (liveinternet.ru)

Медики, провівши відповідне дослідження, назвали наслідки згубної звички

У тих дітей, чиї батьки курили ще до зачаття, в три рази частіше розвивається астма, повідомляє журнал International Journal of Epidemiology.

"Серед дітей, зачатих від курців, виявилося в три рази більше астматиків", – розповідає автор дослідження професор Сесіль Свэйнс з університету Бергена в Норвегії.

У дослідженні брали участь 24 тис. дітей, чиї батьки курять з підліткового віку. Сесіль з командою виявила, що вдихання чоловіком зварювальних димів теж збільшує ризик виникнення астми у потомства. У той час як куріння марихуани тривалістю більше одного тижня знижує кількість активних сперматозоїдів на третину.

Вченим також вдалося довести, що на розвиток впливає не тільки спосіб життя матері, як це прийнято вважати в суспільстві.

Крім того, медики розвіяли міф про те, що нібито на розвиток дитини має вплив тільки спосіб життя матері. Крім згубних звичок на розвиток плода позначається навіть харчування батька.

Раніше вчені розкрили секрет, як кинути палити. Там, де не допомагають різноманітні пластирі та жуйки, врятують звичайні трави.