ua en ru

У Львівській області в 13 дітей виявили хворобу Лайма після укусів кліща

У Львівській області в 13 дітей виявили хворобу Лайма після укусів кліща Фото: Кліщ (pixabay.com)

Насправді людей із хворобою Лайма щонайменше у півтора раза більше, адже багато хто лікується вдома

У Львівській області у 13 дітей виявили хворобу Лайма через укуси кліщів. Про це з посиланням на завідувачку лабораторії відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Оксану Семенишин пише Zaxid.net.

"Хворобу діагностували у трьох дітей віком від одного до чотирьох років. Загалом від початку року в області діагностували хворобу Лайма у 117 людей", - розповіла вона.

Водночас медики говорять, що насправді людей із хворобою Лайма щонайменше у півтора рази більше, адже багато хто лікується вдома, тож дані можуть не потрапляти до офіційної статистики.

"Сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки їхньої активності: у квітні-травні та серпні-вересні. Зараз саме триває сезон літньо-осінньої активності, тож люди, які ідуть відпочивати на природу, по гриби, ягоди, мусять бути дуже обережними. Після повернення додому треба оглядати себе і близьких і у разі виявлення кліщів, звернутися до лікаря", - наголосила заступник директора центру Олег Когут.

Нагадаємо, що у Миколаєві через холеру заборонили купатися і ловити рибу у всіх водоймах міста.