ua en ru

Медики дали шість головних рекомендацій для профілактики грипу

Медики дали шість головних рекомендацій для профілактики грипу Фото: Медики радять хворим залишатися вдома (likar.info)

Навіть якщо не вдалося вакцинуватися, дотримання простих правил допоможе не захворіти

У Міністерстві охорони здоров'я розробили рекомендації для українців в період сезонного грипу. Медики стверджують, що якщо дотримуватися цих простих правил, то навіть без вакцинації шанси вберегтися від захворювання зростають у рази.

1. Уникайте близького контакту з хворими

Намагайтеся якомога менше перебувати поруч із людьми, які підхопили застуду, в тому числі нежить або кашель. Якщо ви захворіли, то тримайте дистанцію , щоб уберегти їх від хвороби.

2. Захворіли — залишайтеся вдома

Якщо можливо, візьміть вихідний. Грип швидко передається іншим, тому перебування у людних місцях буде сприяти поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс і рот

Під час кашлю і чхання грип поширюється дуже швидко. Прикрийте серветкою органи дихання — це знизить ймовірність передачі інфекції.

4. Мийте руки

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води і мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя

Очі, рот і ніс — вхідні двері в організм. На руках дуже багато мікробів, і, торкаючись ними особи, ви збільшуєте шанси.

6. Привчіть себе до корисних звичок

Ретельно чистіть і дезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні знаходиться хворий. Слідкуйте за режимом сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води і приймайте поживну їжу.

А напередодні лікар розповів про небезпечне ускладнення грипу, епідемія якого очікується в Україні.