"Розвінчуємо фейки": Супрун поділилася міфічними історіями про вибір лікаря
Якщо вам відмовляють - то порушують закон
З 2 квітня 2018 року українці зможуть самостійно вибрати для себе лікаря первинної ланки. Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, як підписати декларацію з лікарем і попередила про те, що зараз багато фейків про кампанію. Про це вона написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Уляна Супрун повідомила, що перший міф, який активно поширюють – це міф про те, що декларацію потрібно підписати якомога швидше.
"Будьте уважні. Напередодні 2-го квітня - старту національної кампанії "Лікар для кожної родини" - починають циркулювати міфічні історії за вибором лікаря. У них є дві крайності: Перша - декларацію треба підписати якнайшвидше, бо залишитеся без медичної допомоги", - написала в. о. міністра охорони здоров'я.
Уляна Супрун попередила українців, що кампанія починається для того, щоб люди могли зважено і вільно вибрати лікаря і у неї немає кінцевої дати.
"Кампанія починається для того, щоб люди могли вільно і виважено обрати лікаря. Вона не має кінцевої дати - щоб всі встигли знайти свого фахівця, а не прийшли до кого-небудь. Якщо в медустановах тиснуть, підганяють або відправляють шукати лікаря за місцем реєстрації - вони порушують законодавство", - повідомила Супрун.
Вона повідомляє про те, що пацієнтів залякують тим, що якщо вони негайно не підпишуть декларацію, то подальші медичні послуги будуть платними або їм не будуть подавати допомогу взагалі. А це неправда.
"Чіткий перелік послуг первинної допомоги прописаний в наказі МОЗ № 504 "Про порядок надання ПМД". Всі вони безкоштовні. Ніхто не може вимагати з вас платити за первинну допомогу", - пише в. о. міністра Уляна Супрун.
Другий міф, про який розповідає в. о міністра, це міф про те, що не можна вибрати будь-якого лікаря, а потрібно звертатися тільки за місцем реєстрації.
"І друга - ніхто не обере свого лікаря, потрібно піти до того, де вже зареєстровані і просто підписати папірець", - пише Уляна Супрун.
Вона стверджує, що будь-який житель України може вибрати будь-якого сімейного лікаря, терапевта та педіатра. А ті працівники медустанов, які заперечують це, порушують норми закону 2168 і наказ про порядок вибору лікаря №503 і попереджає, що бланки декларації повинні бути надруковані та заповнюються в електронному вигляді.
"Вам дають заповнювати паперову декларацію і не вносять інформацію в комп'ютер - до електронної системи охорони здоров'я. Всі офіційні декларації заповнюються в електронному вигляді уповноваженим працівником установи і тільки після цього роздруковуються для підпису пацієнтом. Якщо вам дають заповнити бланк декларації від руки - він фейковий. Якщо стикаєтеся з таким - фіксуйте і повідомляйте нашій команді", - пише Супрун і додає, що звернутися можна за допомогою офіційного звернення на сайті МОЗ або надіслати інформацію в особисті повідомлення на офіційній сторінці Уляни Супрун в Facebook.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
До речі, Супрун пояснила, як підписати декларацію з лікарем.