ua en ru

Менше пити: вчені відшукали "сигнальний шлях" алкоголізму

Менше пити: вчені відшукали "сигнальний шлях" алкоголізму Фото: алкоголізм (ruslekar.info)

У нових дослідженнях вивчали роботу кори головного мозку

Вчені визначили, що в мозку людини відповідає за регулювання споживання кількості алкоголю. Дослідники шукали, який сигнальний шлях пов'язаний з перевагою спиртного іншим продуктам у людей.

Минулі дослідження показали, що з низькою толерантністю до алкоголю може бути зв'язаний гормон FGF21 (фактор росту фібробластів-21). Він продукується в печінці і надходить у кров у відповідь на метаболічний стрес. В експериментах на мишах блокування FGF21 призводило до того, що тварини частіше віддавали перевагу солодку їжу звичайної, а алкоголь — воді; надлишок гормону, навпаки, скорочував їх інтерес до солодкого і алкоголю. У свою чергу, у людини FGF21 виявився пов'язаний з перевагою різних мікроелементів, пише Naked Science.

Нові результати показали, що найбільш сильно FGF21, крім класичних FGF21-рецепторів, асоційований з білком β-Klotho. Він являє собою трансмембранний білок, що регулює чутливість організму до інсуліну і утворює рецепторний комплекс в головному і спинному мозку з FGF21. Потім автори вивели лінію мишей, у яких β-Klotho не вироблявся, і пропонували їм різну їжу, у тому числі алкоголь. Такі особини воліли алкоголь навіть при введенні їм додаткового FGF21.

На думку вчених, отримані дані вказують на залежність толерантності до алкоголю від сигнального шляху FGF21-β-Klotho і можуть допомогти в розробці заходів профілактики алкоголізму.

Раніше лікарі розвіяли міф про користь алкоголю.