ru ua

МОЗ попереджає: маленьким українцям радять "дотримуватися дієти"

МОЗ попереджає: маленьким українцям радять "дотримуватися дієти" Фото: Дитина їсть (pixabay.com/ru/users/avitalchn)

В Україні переглянули норми потреб у мінералах і вітамінах для дітей і дорослих

На початку грудня набув чинності наказ МОЗ, яким затверджено нові норми фізіологічних потреб в основних харчових речовинах і енергії. Про це повідомляє УНІАН.

Вперше за 18 років переглянуті добові потреби для різних груп: калорійність харчування дітей і підлітків, дорослих, вагітних жінок і працівників особливо важкої фізичної праці. У наказі № 1073 "Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах та енергії" враховані рекомендації та стандарти ВООЗ та Європейського агентства з харчової безпеки, зокрема щодо зменшення норми калорійності для дітей різного віку.

Проблема надмірної ваги й ожиріння у дітей і підлітків стає все більш масштабною в Європейському регіоні. Дитяче ожиріння вважається одним з найбільш серйозних викликів для громадського здоров'я в XXI столітті.

Переглянуті норми потреб у мінералах і вітамінах для дітей і дорослих. Грунтуючись на результатах досліджень, рекомендації авторитетних українських і світових організацій в галузі охорони здоров'я, зменшена норма потреби у вітаміні А, збільшена норма вітаміну D, фолієвої кислоти.

Введена нова група для працівників особливо важкої фізичної праці, до якої також мають бути віднесені військовослужбовці спеціального призначення: норми харчування наших захисників будуть відповідати світовим стандартам, зазначили в Моз.

Нагадаємо, що Моз має намір ввести електронний рецепт в наступному році.