ua en ru

У МОЗ розповіли, де в Україні найбільше дітей зі сколіозом

У МОЗ розповіли, де в Україні найбільше дітей зі сколіозом Фото: Лікар (jacksonneurosurgeryclinic.com)

Лідер серед цього захворювання Донецька область

У Міністерстві здоров'я України з'ясували, у скількох дітей в нашій країні виявлено сколіоз. За даними Мінохоронздоров'я, в результаті медичних оглядів такий діагноз поставлений у 108 тисяч маленьких українців.

Найбільше таких хворих медики виявили серед школярів 2-8 класів - більше 60 тисяч чоловік, на другому місці - школярі 9-11 класів - понад 30 тисяч дітей, передає "Експрес онлайн".

"За кількістю виявлених сколіозів лідер - Донецька область. Там під час профілактичних медоглядів було виявлено 8 тис. 282 дитини зі сколіозом (або 28,26 на 1000 оглянутих школярів). На другому місці - Дніпропетровська область і 7 тис. 624 дитини, на третьому - Запорізька - 7тис. 624 дитини ", -повідомили в Центрі Медстат МОЗ України.

За статистикою за останні 30 років захворюваність сколіозом у школярів збільшилася. Відзначається, що багато хворих дітей в Харківській та Київських областях.

"Якщо в 1989 році у нас в області було орієнтовно 300-400 дітей з такою патологією, то зараз - близько 6 тисяч. Чому така ситуація? Тому що, по-перше , сколіоз неправильно лікують, а, по-друге, спеціалістів, які б змогли допомогти таким дітям, мало. Тому що все це важка праця. Треба правильно робити корсети, правильно їх носити, правильно харчуватися і правильно робити дихальну гімнастику", - розповів Василь Прусенко, головний дитячий ортопед-травматолог Львівської області.

Як раніше писав Styler, Супрун розповіла, що таке вегето-судинна дистонія.

Топ-5 найбільш убивчих епідемій (відео: STYLER.rbc.ua)