ru ua

"Навантаження має бути на мозок, а не на спину": Супрун дала поради, як захистити здоров'я школярів

"Навантаження має бути на мозок, а не на спину": Супрун дала поради, як захистити здоров'я школярів Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Уляна Супрун розповіла, як уберегти школярів від непотрібних фізичних навантажень

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун разом з лікарем-нейрохірургом Вадимом Ілляшенко дала практичні поради, які допоможуть вчасно звернути увагу на проблему учнів з непотрібними фізичними навантаженнями на їхні спини і як їх вберегти від цього. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Під час навчального процесу навантаження має бути на мозок, а не на спину", - повідомила Супрун.

Вона порекомендувала організувати розміщення предметів у рюкзаку так, щоб найбільш важкі знаходилися внизу, ближче до центру і на спині. Наприклад, зробити так, щоб у відділенні, яке прилягає до спини, розміщувалися книги.

"Заохочуйте дитину розповідати про будь-який дискомфорт, біль, оніміння чи інші відчуття у спині, шиї, руках чи ногах, які виникають при носінні рюкзака. Не чекайте, коли дитина сама повідомить, - дуже часто діти сприймають дискомфорт як належне", - розповіла в. о. міністра охорони здоров'я.

Уляна Супрун повідомила, що дитина завжди має використати дві лямки рюкзака, а для профілактики також слід щільно затягувати лямки, щоб рюкзак прилягав до спини по всій довжині.

Важливо також стежити за тим, як дитина одягає і знімає рюкзак. "Важливо, щоб школяр робив це без зусиль. При необхідності відрегулюйте довжину лямок", - написала Супрун.

Вона звернула увагу і на те, щоб батьки стежили, чи не нахиляється дитина вперед для компенсації ваги рюкзака. Якщо це відбувається, для полегшення навантаження на спину слід забрати кілька підручників звідти, щоб школяр ніс їх у руках. "Якщо вага рюкзака є надмірною і проблема залишається, придбайте другий комплект книжок: один - для дому, інший - для школи", - додала Уляна Супрун.

Варто також не ігнорувати будь-які больові відчуття в спині у дітей і підлітків, заохочувати дитину не носити рюкзак без необхідності, знімати його при кожній можливості і носити там тільки необхідні речі.

Також Супрун зазначила, що якщо дитині потрібно щось підняти з підлоги, не знімаючи рюкзак, безпечна поза для цього – присідання, а не нахили.

"Навантаження має бути на мозок, а не на спину": Супрун дала поради, як захистити здоров'я школярів

"Навантаження має бути на мозок, а не на спину": Супрун дала поради, як захистити здоров'я школярів

Скріншоти поста (facebook.com/ulanasuprun)

Нагадаємо, Уляна Супрун розповіла, як правильно підготувати дитину до школи, а також - в яких випадках потрібно робити щеплення дорослим.

Раніше Супрун повідомила, як зберегти здоров'я і мінімізувати вплив стресу на організм.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: У скільки обійдеться перше вересня українським батькам