Названа причина епідемії хронічної втоми

Названа причина епідемії хронічної втоми
Фото: Втомлений котик (pixabay.com/ituzaingo)

Вчені розповіли, через що люди можуть бути втомленими без видимих причин

Стало відомо, що може бути причиною синдрому хронічної втоми, яка останнім часом поширена в США та європейських країнах. На думку вчених, причиною можуть бути порушення в мікрофлорі кишечника. Про це заявили американські вчені в журналі Microbiome.

Синдром хронічної втоми (міалгічний енцефаломієліт) є захворюванням, яке виражається в тривалій втомі, навіть, після тривалого відпочинку. За даними дослідників, тільки в США синдромом страждають близько 2,5 мільйонів осіб. Проте точна причина виникнення цієї хвороби все ще невідома.

Вчені відзначили, що бактерії, які живуть в шлунково-кишковому тракті (ШКТ), опосередковує зв'язки між центральною нервовою системою і системою травлення. У зв'язку з цим дослідники вирішили перевірити, чи може міалгічний енцефаломієліт виникати через дисбактеріоз.

У дослідженні взяли участь 100 осіб, 50 з яких страждають хронічною втомою, і ще 50 - здорові добровольці. У них були взяті зразки калу, які проаналізували на наявність різних кишкових бактерій. Дослідники виділяли з проб ДНК мікроорганізмів, яку потім розшифровували.

З'ясувалося, що склад бактерій у людей з хронічною втомою і без неї відрізнявся. Зокрема, у першої групи чисельність Lachnospiraceae і Porphyromonadaceae була нижчою, ніж у другої половини учасників експерименту. Також були виявлені зміни в складі речовин, які виробляються мікроорганізмами. Так, зменшилася кількість ненасичених жирних кислот і збільшувалася концентрація вітаміну B.

Оскільки у людей з хронічною втомою був виявлений дисбактеріоз, то, на думку дослідників, саме він є причиною розвитку синдрому. Вчені переконані, що подальші дослідження дозволять розробити методи лікування цього стану.

До речі, стало відомо, як ожиріння пов'язане з недосипанням.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся