ua ru

Названі 6 причин випити чашку кави з ранку

Названі 6 причин випити чашку кави з ранку Фото: Кава (pixabay.com/shixugang)

Експерти розповіли про користь кави

Вплив кави на різні аспекти здоров'я неодноразово стає темою для обговорення. Однак у більшості випадків, медики частіше говорять про шкоду цього напою, особливо в надмірних кількостях. В якості альтернативи, названі 6 причин, щоб випити чашку кави з ранку. Про це повідомляє Gazeta.ua.

1. Кава допомагає думати

Більшість фахівців переконані в тому, що кава може підвищити працездатність, зняти втому і стимулювати розумову діяльність. Відповідальним за ці функції є кофеїн, який покращує кровопостачання головного мозку. Також кофеїн - це психомоторний стимулятор, який збільшує активність мозку. Проте медики попереджають, що натщесерце каву пити не можна.

2. Кава - кращий напій для бажаючих схуднути

На думку деяких експертів, вживання кави дозволяє знизити масу тіла, оскільки вона здатна розігнати метаболізм. Вчені з Китаю, які представляють Хуачжунський університет науки та технології, дійшли висновку, що кофеїн знижує апетит і провокує більш активну витрату енергії.

3. Кава знижує ризик розвитку діабету II типу

Другий тип діабету являє собою захворювання, пов'язане з образом життя, який характеризується високою концентрацією глюкози в крові через опір інсуліну або нездатність виробляти інсулін. Каву нерідко пов'язують зі зниженням ризику розвитку діабету, який оцінюють від 23% до 67%. Було проведено 18 досліджень, в яких брали участь 457 922 людини. Згідно з результатом, кожна чашка кави в день знижує ризик розвитку діабету на 7%.

4. Кава знижує ризик розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона

Хвороба Альцгеймера є однією з найпоширеніших дегенеративних захворювань у світі. За результатами досліджень, у любителів кави на 60% менша ймовірність захворіти цими недугами.

5. Кава як антидепресант

Завдяки вмісту серотоніну (гормону щастя), кава є антидепресантом. Повідомляється, що дві чашки кави в день можуть в тричі зменшити ризик виникнення депресії. Також існує статистика, згідно якої любителі кави в кілька разів рідше скоюють самогубства, ніж противники цього напою. На думку деяких фахівців, людина, яка п'є каву, відчуває себе в житті більш впевнено, не страждає заниженою самооцінкою та не відчуває необгрунтованих страхів.

6. Кава корисна для печінки

Численні дослідження показали, що кава знижує ризик розвитку цирозу на 80%. Цироз печінки - це кінцева стадія її поразки, викликана такими хворобами як алкоголізм і гепатит. В цьому випадку тканина печінки повністю перетворюється в рубець. Також кава на 40% знижує ризик виникнення раку печінки.

До речі, вчені придумали, як кавоманам позбутися від цієї звички.