Великдень 2018 на природі: як врятуватися від кліщів під час відпочинку
Основні правила, які допоможуть убезпечити себе від небезпечних членистоногих
У неділю, 8 квітня, християни відзначають велике церковне свято Великдень.
Для тих, хто вирішить у великодні дні вибратися на природу, Інформатор зібрав список правил, які допоможуть врятуватися від небезпечних членистоногих - клещів.
Кліщі активні в квітні-червні, а також в серпні-вересні. Ці небезпечні комахи переносять інфекції.
Як уберегти себе від кліща
- Кліщі присмоктуються на м'які ділянки тіла, а саме в області під колінами, на згинах рук, у паху, під пахвами, на шиї і на голові. Подбайте про те, щоб всі перераховані місця були щільно закриті, надягайте довгі штани, заправляйте їх у взуття, яка також повинна бути максимально закритою, обов'язково одягайте головний убір.
- Існують спеціальні репеленти від кліщів, якими можна обробити відкриті ділянки тіла в цілях профілактики.
- Дуже важливо після прогулянок на природі оглядати одяг і шкіру.
- Прийміть душ незабаром після того, як були на відкритому повітрі. Душ протягом найближчих двох годин знижує ризик укусу кліща. Пам'ятайте, що кліщ присмоктується до тіла протягом приблизно двох годин.
Те ж стосується і домашніх улюбленців. Після прогулянки в першу чергу перевірте лапи, живіт і морду. Якщо після укусу собака ослабла, погано їсть, а білки очей пожовкли, терміново зверніться до ветеринара. Кліщі переносять багато небезпечних захворювань домашніх улюбленців.
Якщо вкусив кліщ
Якщо вкусив кліщ, бажано не тягнути і звернутися в травмпункт. Там його витягнуть і відразу передадуть в лабораторію на аналізи. Якщо такої можливості немає, то слід обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом. А з маслом, підрізаними шприцами, ацетоном та іншими сумнівними методами радять не експериментувати.
Видалити самостійно:
- Обернути пальці марлевою серветкою і розхитувати кліща з боку в бік.
- Можна скористатися пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно витягнути комаха разом з хоботком.
не Можна розчавлювати кліща, щоб збудники хвороби, які можуть бути в його організмі, не потрапили в рану на тілі людини. Після видалення комахи місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці – видалити його стерильною голкою, після чого ретельно вимити руки з милом. Якщо ви витягли кліща самостійно, слід простежити, щоб кліщ залишився живий. Перевірити, заразним чи був кліщ, можна в спеціальній лабораторії, попередньо звернувшись в поліклініку. Там фахівці перевірять на наявність кліща боррелий – це бактерії, що викликають хворобу Лайма. Вірус не завжди проявляється відразу.
Як зрозуміти, що після укусу кліща ви заразилися
Якщо ви стали жертвою кліща – уважно стежте за своїм самопочуттям. Ці комахи переносять бактеріальну інфекцію, яка викликає хворобу Лайма. Початок захворювання схоже на звичайну застуду або грип.
варто Хвилюватися, якщо після укусу кліща збільшилися лімфатичні вузли, з'явилися болі в суглобах, м'язах, або навіть незначне підвищення температури тіла. У більшості інфікованих людей на місці укусу кліща через деякий час (на 2-4-й день, іноді через 2 місяці, а найчастіше через 12-14 днів) виникає червона пляма, яка збільшується і може досягати в діаметрі до 20-30 см і більше. Якщо є червона пляма після укусу кліща – відразу звертайтеся до лікаря-інфекціоніста.
Нагадаємо, раніше у Львівській області у 13 дітей виявили хворобу Лайма після укусів кліща.
Найнезвичайніші великодні традиції світу (відео: STYLER.rbc.ua)