Поганий сон надзвичайно небезпечний для серця, - вчені

STYLERКраса і здоров'я        16.11.2016 - 13:01
Фото: Сон (margashov.com)
Фото: Сон (margashov.com)

Дослідники розповіли про ризики для серця при порушенні сну

Американські вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско і Університету Мічігану з'ясували, що порушення сну може спричинити аритмію.

Вчені стверджують, що регулярне пробудження посеред ночі приводить надалі не тільки до підвищеної сонливості наступного дня. Дослідники з'ясували, що люди з низькою якістю сну володіють підвищеним ризиком зіткнутися з хворобами серця.

У більшості випадків наслідком може бути миготлива аритмія - одна з основних причин інсультів і серцевої недостатності.

В ході дослідження встановили, що люди, які страждають від безсоння, на 29% частіше стикаються з миготливою аритмією.

Хронічні порушення сну викликають додатковий тиск на камери серця. Є ймовірність зв'язку з тим, що ключові гормони, які регулюють циркадні ритми тіла, також впливають і на серце.

Доказів того, що сон впливає на метаболізм і гормональний баланс організму, впливаючи на показники холестерину, інсуліну, артеріального тиску та запалення, стає все більше.

Також порушення сну негативно позначається на частині мозку, яка регулює серцебиття і тиск (автономна система).

Раніше чимало лікарів вважали, що сон впливає на здоров'я серцево-судинної системи тільки у разі наявності апное уві сні (розладу, який викликає хропіння і небезпечні перерви у диханні).

У ході дослідження виявилося, що порушення сну навіть без апное однаково небезпечні для здоров'я серця.

Фахівці відзначили, що людині необхідно налагодити якість сну, так як від цього показника залежить не тільки здоров'я серця, але і функціонування інших органів тіла, а також зовнішній вигляд і швидкість старіння.

До речі, вчені довели, що недосипання викликає діабет.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся