Психологи розповіли батькам симптоми бажання скоїти самогубство у дітей
Кількість самогубств неповнолітніх щороку зростає
Фахівці звернули увагу на те, що батьки часто не підозрюють про думки своїх дітей щодо самогубства. А статистика самогубств неповнолітніх в Україні вражає, передає ТСН.
У 2014 році було зафіксовано 125 випадків, а через рік - 148. За даними спеціалістів, в більшості випадків діти не ставили батьків до відома про своє рішення звести рахунки з життям. Проте розпізнати тривожні сигнали можливо без натяків та прямих розмов. Фахівці стверджують, що потрібно розмовляти з дитиною більше 7 хвилин на день - в середньому саме стільки заклопотані батьки виділяють на діалоги.
"З'ясувати, що за оцінка в школі та чи у своїй кімнаті прибрав. А того, щоб просто з дитиною посидіти поруч – ми не враховуємо", - зауважила шкільний психолог Наталя, яка часто отримує під двері кабінету записки від дітей з проханням просто поговорити.
Дорослі обов'язково мають звертати увагу на постійні проблеми дітей. Їхні труднощі тільки накопичуються, а впоратися з ними самостійно дитина не може.
Перше, що має насторожувати батьків , - самоізоляція, цілковита відмова від спілкування з друзями, постійне сидіння у власній кімнаті, депресивні малюнки або картинки в соцмережах, вперте небажання ділитися своїми справами чи навпаки – розмова з посилом про власну непотрібність і жорстокість світу.
Психологи зазначили, що часто батьки не уявляють, якою важливою є для підлітка спроба щиро поговорити та поділитися своїм переживаннями. При чому вкрай важливою тут є довіра. Фахівці радять зайняти дитину цікавою їй справою, та частіше робити щось разом.
Якщо в батьків з'являється підозра, що самі вони з ситуацією не впораються, - необхідно звернутися за кваліфікованою психологічною підтримкою.
До речі, поліція виявила спільноти в соціальних мережах, де дітей доводять до самогубства.