ua en ru

У мережі розповіли, що буде, якщо українці не підпишуть декларацію з лікарем

У мережі розповіли, що буде, якщо українці не підпишуть декларацію з лікарем Фото: Лікар (facebook.com moz.ukr)

У квітні розпочалася кампанія з підписування декларацій з сімейним лікарем

У квітні українці можуть підписати декларацію з сімейним лікарем, який буде надавати медичні послуги. Це є початком медичної реформи, яка стартувала в Україні. Підписуючи декларацію, пацієнт погоджується на обслуговування даним медпрацівником і повідомляє державі, що оплата за лікування повинна нараховуватися саме в медзаклад, де працює лікар.

Підписати цей документ можна з будь-яким терапевтом, сімейним лікарем чи педіатром, незалежно від місця прописки чи проживання. Лікар може відмовитися підписувати декларацію тільки в одному випадку – якщо він набрав максимальну кількість пацієнтів.

За правилами сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт – 2000, педіатр – 900. Для лікарів, що працюють в селах, ця цифра може бути більшою. Наприклад, якщо в селі живе 2000 осіб, то всі вони можуть підписати декларацію в одного сімейного лікаря, передає "Сьогодні".

Людина може і не підписувати декларацію, але тоді держава не буде оплачувати роботу лікаря за обслуговування пацієнта. Якщо людині потрібна невідкладна допомога, лікар надасть її незалежно від того, підписав пацієнт декларацію чи ні. З 2020 року медреформа набуде чинності повністю, і тоді лікар не зобов'язаний надавати первинну медичну допомогу пацієнту, який відмовляється підписати декларацію.

Як раніше писав Styler, Супрун розповіла, як зміниться прийом гінеколога після медреформи.