У мережі розповіли, що буде, якщо українці не підпишуть декларацію з лікарем

У мережі розповіли, що буде, якщо українці не підпишуть декларацію з лікарем
Фото: Лікар (facebook.com moz.ukr)

У квітні розпочалася кампанія з підписування декларацій з сімейним лікарем

У квітні українці можуть підписати декларацію з сімейним лікарем, який буде надавати медичні послуги. Це є початком медичної реформи, яка стартувала в Україні. Підписуючи декларацію, пацієнт погоджується на обслуговування даним медпрацівником і повідомляє державі, що оплата за лікування повинна нараховуватися саме в медзаклад, де працює лікар.

Підписати цей документ можна з будь-яким терапевтом, сімейним лікарем чи педіатром, незалежно від місця прописки чи проживання. Лікар може відмовитися підписувати декларацію тільки в одному випадку – якщо він набрав максимальну кількість пацієнтів.

За правилами сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт – 2000, педіатр – 900. Для лікарів, що працюють в селах, ця цифра може бути більшою. Наприклад, якщо в селі живе 2000 осіб, то всі вони можуть підписати декларацію в одного сімейного лікаря, передає "Сьогодні".

Людина може і не підписувати декларацію, але тоді держава не буде оплачувати роботу лікаря за обслуговування пацієнта. Якщо людині потрібна невідкладна допомога, лікар надасть її незалежно від того, підписав пацієнт декларацію чи ні. З 2020 року медреформа набуде чинності повністю, і тоді лікар не зобов'язаний надавати первинну медичну допомогу пацієнту, який відмовляється підписати декларацію.

Як раніше писав Styler, Супрун розповіла, як зміниться прийом гінеколога після медреформи.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся